Z czym wiążesz nowoczesne mieszkanie? Zapewne z bogatą technologią, obszernymi oknami i szarą stylistyką. Nam nowoczesne pomieszczenie kojarzy się z betonem dekoracyjnym. Artykuł ten szturmem podbija krajowy rynek budowlany. Przez wgląd na swoje unikatowe walory może być wykorzystywany w domach, ogrodach, jak i w wielkich halach produkcyjnych. Praktycznie beton sam w sobie nie jest ciekawą dekoracją. Można by potwierdzić nawet, że jest pusty i zimny. Tymczasem, jak dowodzą eksperci, beton może adoptować rozmaite barwy. Jest więc niezwykle sprężysty. Mamy możliwość go bardzo łatwo dopasować do różnych styli architektonicznych. Pięknie wygląda w połączeniu z drewnem i szkłem. Ponadto beton architektoniczny jest surowcem wodoodpornym i mrozoodpornym, co pozwala na jego użycie na zewnątrz, bez zamartwiania się o jakość nawierzchni.

Dzisiaj beton dekoracyjny jest surowcem popularnie używanym w budownictwie mieszkalnym, jak i fabrycznym. Można z niego zrobić stylową fasadę, odporny na niekorzystne warunki pogodowe taras, jak i efektywną podłogę w domu. Opcji jest mnóstwo. To jak zastosujesz beton architektoniczny w swoim domu, zależy jedynie od Ciebie.

Wnętrza z betonu architektonicznego

Czy jesteś świadomy tego, że beton architektoniczny odwzorowuje takie produkty jak drewno, czy skałę? Jeśli nie, może to Cię zaskakiwać. Powierzchnia betonowa może wyglądać jak drewniana podłoga, czy kamienna ściana a to dzięki plastycznym formom do betonu. Wystarczy odcisnąć konkretny wzór i zafarbować powierzchnię obojętnie jakim barwnikiem. Tak wykonana podłoga z betonu architektonicznego znakomicie wpisuje się w minimalistyczny wystrój nowoczesnych mieszkań. Tymczasem podłoga to tylko jedna z opcji. Beton dekoracyjny znakomicie wygląda w łazienkach, na schodach, a także w salonie. Wystarczy zerknąć na poszczególne projekty, by zdać sobie sprawę jak świetnie może wyglądać beton architektoniczny we mieszkaniu.

Beton dekoracyjny w przemyśle

Do tego momentu zakładaliśmy, że beton może być wyłącznie stosowany przy budowie domów, bądź autostrad. Nie mieliśmy świadomości tego, że za parę lat beton będzie jednym z elementów dekoracyjnych. Zanim to się jednak stało, nawierzchnie z betonu architektonicznego były sprawdzane w halach przemysłowych. W takich budynkach od produktów wykończeniowych wymaga się nadzwyczajnej wytrzymałości. W takich warunkach beton architektoniczny sprawdza się doskonale. Wytrzymuje nacisk do kilku ton, nie gubiąc swoich właściwości. Jest prosty w konserwacji i niesamowicie estetyczny. Beton architektoniczny nie wyciera się jak inne produkty budowlane, co powoduje, że co raz większa ilość firm uważa go za produkt bezkonkurencyjny.

Beton dekoracyjny na zewnątrz

Beton stemplowany jest nie tylko używany w mieszkaniach, czy halach przemysłowych. Ze względu na szeroki współczynnik nieprzemakalności i mrozoodporności może być też stosowany na świeżym powietrzu. Co mamy szansę zrobić z betonu odciskanego w ogrodzie? Niewątpliwie solidny i nowocześnie wyglądający podjazd, obrzeże domowego basenu, czy praktyczny taras. Sporo firm gwarantuje także wykończenie fasady betonowej w przeróżnych fasonach i odcieniach, a także przyjaznych dekoracji do ogrodu. Już zauważyliście zatem, że alternatyw zastosowania tego najmocniejszego w budownictwie produktu są nieograniczone.

Właściwości betonu architektonicznego

Co powoduje, że beton dekoracyjny jest tak elastycznym materiałem wykończeniowym? Beton dekoracyjny powstaje z połączenia mieszanek marmurów i pyłów cementowych o wyjątkowej pokrywie szczepnej. Jednak dopiero wymieszanie proszku betonowego z wodą i chemią w właściwych proporcjach powoduje, że mamy możliwość go stosować do tworzenia różnorodnego typu nawierzchni. Dorzucenie koloru i odciskanie finezyjnych szablonów podwyższa walory estetyczne tego wszechstronnego surowca budowlanego.

Dzięki specjalnym cechom wykonanie powierzchni z betonu architektonicznego zajmuje niewiele czasu, a rezultaty utrzymują się przez wiele lat. Trwałość, antypoślizgowa nawierzchnia i sporo możliwości dekoracji to zasadnicze zalety betonu dekoracyjnego. Dobrze jest jeszcze wspomnieć, że w porównaniu z innymi surowcami budowlanymi beton jest niezwykle opłacalnym wydatkiem. To doskonała alternatywa dla kafli, czy gipsu.

Jesteśmy jedną z energicznie rozwijających się instytucji, zapewniających wykonanie nawierzchni z betonu dekoracyjnego na terenie Polski, jak i za granicą. Nasza firma zapewnia swoje artykuły i unikatowe pomysły na wykorzystanie betonu dekoracyjnego w domu, w magazynach, czy w parkach wodnych. Jeżeli zależy Tobie na ekspresowej realizacji i doświadczonej obsłudze skontaktuj się z naszymi specjalistami, lub wstąp na naszą stronę internetową: beton architektoniczny

Strona używa cookies
Ok