Nowoczesne instalacje C.O.

Instalacje co - Kotły gazowe - Kotły stałopalne - Toruń

Jeszcze przed budową domu warto jest zastanowić się jaka instalacja grzewcza będzie dla nas najodpowiedniejsza. Obecnie, producenci techniki grzewczej oferują kompletne i bardzo zróżnicowane rozwiązania, więc mamy nieograniczony wybór. Zanim jednak wybierzemy system ogrzewania warto jest przemyśleć swoje potrzeby. Po pierwsze jakie źródło opału chcemy używać. Po drugie czy chcemy minimalizować koszty ogrzewania i, co dla wielu osób jest bardzo istotne, czy chcemy by instalacja centralnego ogrzewania była korzystna dla ekosystemu. Pamiętajmy, że najdoskonalsze rozwiązania to te, które będą idealnie dopasowane do naszych potrzeb. Pomożemy Państwu rozeznać się w produktach oferowanych dziś na rynku. Tutaj odkryjecie najbardziej wydajne rozwiązania grzewcze, wraz z ich dokładną analizą.

Kotły na paliwa stałe

Jeżeli potrzebujecie uniwersalnych i ekonomicznych urządzeń grzewczych, kotły stałopalne to produkt dla Was. Są to urządzenia c.o., które produkują ciepło poprzez wykorzystywanie takich paliw jak eko groszek, pellet, czy węgiel kamienny. Taki system grzewczy gwarantuje nam możliwość czerpania z najtańszego w danym czasie paliwa, co redukuje koszty ogrzewania domu w znacznym stopniu. Kotły stałopalne funkcjonują z takimi urządzeniami jak kotły gazowe, czy pompy ciepła. Są niezwykle bezpieczne i łatwe w obsłudze. Każda firma posiada w ofercie kotły na paliwa stałe z ładunkiem ręcznym, a także kotły na paliwa stałe z automatycznym podajnikiem, dla tych, którzy szanują swój czas i wygodę.

Kotły gazowe

Współcześnie na rynku występują dwa modele kotłów gazowych. Są to kondensacyjne kotły gazowe i kotły gazowe konwencjonalne. Kotły kondensacyjne podczas ogrzewania wykorzystują także ciepło wygenerowane z spalania gazu, co zapewnia wysoki poziom oszczędności. Kotły konwencjonalne nie odzyskują całej energii powstałej w trakcie ogrzewania. Aczkolwiek są dużo bardziej tańsze w użytkowaniu i pielęgnacji. Kotły gazowe działają w oparciu o jedno z najmniej kosztownych źródeł energii – gaz, dlatego są idealne dla osób, które dbają o zawartość swojego portfela. Charakteryzują się niewielkimi rozmiarami. Kotły mogą być przyłączone do systemu ogrzewania podłogowego, generując komfort cieplny.

Kotły olejowe

Kondensacyjne kotły olejowe spalając olej opałowy pobierają także ciepło, które w typowej technice ogrzewania ulatnia się wraz z spalinami. Dzięki temu kotły olejowe pracują z wydajnością w granicach 90%, co w rezultacie redukuje straty ciepła. Nowatorskie kotły olejowe wyposażone są w wbudowane wymienniki ciepła, które ochładzają spaliny, zmniejszając tym samym emisję dwutlenku węgla. Warto jest wspomnieć, że co raz większa liczba producentów produkuje kotły spalające olej opałowy z domieszką biooleju, co korzystnie wpływa na kondycję przyrody. Kotły olejowe są zatem ekologiczne i ergonomiczne.

Rekuperatory – wysoka efektywność energetyczna

Rekuperator jest urządzeniem stosowanym w systemach wentylacyjnych, które umożliwia wymianę ciepła z powietrza , które ulatnia się na zewnątrz. Takie urządzenia gwarantują nie tylko świeże powietrze przez cały dzień, ale także skuteczne ogrzewanie domu. Rekuperatory to względnie młode urządzenia, których popularność wciąż rośnie. Odzyskują one energię na poziomie do 90 %, co w efekcie umożliwia spore oszczędności. Są także przyjazne środowisku, gdyż nie wykorzystują żadnych dodatkowych źródeł ciepła. Ogrzewanie pomieszczeń rekuperatorami to metoda na większe oszczędności.

Ogrzewanie podłogowe – sposób na nieograniczone ciepło

Jednym z najkorzystniejszych dziś dostępnych rozwiązań dotyczących ogrzewania jest ogrzewanie podłogowe. Może ono funkcjonować jako autonomiczny system grzewczy, albo może uzupełniać funkcjonowanie standardowej instalacji. Plusem ogrzewania podłogowego jest możliwość jego montowania do wszelkich produkowanych jednostek c.o . Współpracuje ono zarówno z kotłami gazowymi, jaki kotłami na eko groszek. Ogrzewanie podłogowe dzieli się na wodne i elektryczne. Kompleks rur poprowadzony pod posadzką produkuje ciepło, które starczy na ogrzanie całego mieszkania. Instalacja podłogowa może być wykonana pod panelami drewnianymi, oraz pod kafelkami. Ogrzewanie podłogowe gwarantuje idealny rozdział temperatury i jest całkowicie niewidoczne, co zwiększa walory estetyczne domu.

Bezpieczeństwo instalacji c.o. domu to fundament, dlatego projektowanie instalacji co warto zlecić specjalistom. W swoim domu powinniśmy także założyć ogrzewanie podłogowe, które zapewnia wysoki standard i wygodę. W końcu miło chodzić rankiem po ciepłych kafelkach. Decydując się na dany system ogrzewania, sprawdźmy jakość urządzeń. Kupujmy jedynie te, które wyposażone są w wszelkie certyfikaty i są łatwe w obsłudze. Nie warto oszczędzać na urządzeniach, które będą nam gwarantować ciepło przez długi czas.

Pewne instalacje c.o nie mają żadnej ceny. Tutaj liczy się jakość wykonania i skuteczność urządzeń. Jeśli teraz stawiają Państwo dom, lub chcą nie długo odświeżyć swój system grzewczy, zapraszamy na naszą stronę www po więcej informacji. Oferujemy serwis kotłów marki Beretta i Viessman, jak i projektowanie instalacji c.o. Kliknij w ten link by przejść na naszą stronę i dowiedzieć się więcej o naszych usługach: serwis kotłów co Toruń.

Strona używa cookies
Ok