kurs dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych

Pojazdem uprzywilejowanym nazywamy pojazd wysyłający sygnały świetlne w postaci niebieskich świateł błyskowych i sygnały dźwiękowe o zmiennym tonie ,jadący z włączonymi światłami mijania lub drogowymi. Pojazdy uprzywilejowane wykorzystuje się w służbach medycznych, służbach ratunkowych oraz w służbach zapewniających bezpieczeństwo publiczne. Jazda takimi pojazdami wiąże się podwyższonym ryzykiem wypadku, przez co kierowca karetki czy radiowozu powinien posiadać specjalne umiejętności i powinien zachowywać spokój w każdej, nawet najbardziej niebezpiecznej sytuacji drogowej. W związku z tym Ośrodek Doskonalenia Techniki Jazdy Rajder w Toruniu organizuje specjalistyczne kursy dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych, które mają za zadanie wykształcić u kierowcy odpowiednie mechanizmy reakcji na specjalne warunki jazdy.

Szkolenie dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych

ODTJ Rajder od wielu lat zajmuje się organizacją kursów dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych w bardzo przystępnej cenie. Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z 2013 roku w sprawie kursów dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych i pojazdów przewożących wartości pieniężne, osoby chcące zdobyć zawód kierowcy pojazdów uprzywilejowanych , lub pracujące już na takim stanowisku są zobowiązane do wzięcia udziału w kursie na pojazdy uprzywilejowane. Posiadanie prawa jazdy w danej kategorii już nie wystarczy. Obowiązek uczestnictwa w kursie nałożony został na wszystkich kierowców, zarówno tych mniej, jak i bardziej doświadczonych, a forma szkolenia, ma przygotować ich do prowadzenia pojazdu w zróżnicowanych sytuacjach drogowych. W trakcie kursu dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych omawiane są nie tylko zagadnienia techniczne, ale także psychologiczne, dając kierowcom wskazówki jak lepiej radzić sobie ze stresem i presją czasu.

Program kursu dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych

Pełnienie funkcji kierowcy pojazdu uprzywilejowanego związane jest z podwyższonym ryzykiem wypadku na drodze. Co więcej tacy kierowcy są odpowiedzialni za życie i bezpieczeństwo przewożonych osób. W związku z tym wypracowanie u nich odpowiednich reakcji na zagrożenia drogowe i ekstremalnych sytuacji w ruchu drogowym jest najważniejszym założeniem kursu. Tak jak standardowy kurs na prawo jazdy, szkolenie dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych składa się z dwóch części – teoretycznej i praktycznej. W trakcie wykładów, kierowcy nie tylko przypominają sobie aktualne przepisy ruchu drogowego, ale także zapoznają się z techniczną i psychologiczną stroną zawodu kierowcy. Wykładowcy pokazują także, jakich granic nie należy przekraczać, aby nie dopuścić do stworzenia sytuacji niebezpiecznej. Podczas części praktycznej kursanci uczą się manewrów drogowych i jazdy w warunkach specjalnych. W programie szkolenia przewidziane są także ćwiczenia na specjalnym torze i na płycie poślizgowej. Każdy punkt programu szkolenia ma lepiej przygotować kierowcę pojazdu uprzywilejowanego do bezpiecznego i dynamicznego prowadzenia pojazdu.

Wymagania i cena szkolenia

Kurs dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych, jak sama nazwa wskazuje, dedykowany jest osobom , które chcą znaleźć pracę lub pracują już w charakterze kierowcy pojazdu uprzywilejowanego. Kierowca pojazdu uprzywilejowanego to osoba, która prowadzi takie pojazdy mechaniczne jak: karetka pogotowia ratunkowego, samochód pogotowia technicznego, wóz straży pożarnej, radiowóz, pojazd Straży Granicznej, pojazd Straży Miejskie, pojazd Straży Celnej, bankowóz, oraz pojazd przewożący wartości pieniężne. Każda osoba, która chce uczestniczyć w kursie powinna mieć ukończony 21 rok życia i powinna posiadać takie dokumenty jak: odpowiednie prawo jazdy i zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań zdrowotnych i psychicznych. Cena szkolenia dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych ustalana jest indywidualnie z każdą zainteresowaną osobą, lub z daną grupą osób. Ceny zaczynają się od 650 zł za kurs. Ośrodek Doskonalenia Techniki Jazdy Rajder zawsze stara się oferować atrakcyjne zniżki dla stałych Klientów i grup. Kurs na pojazdy uprzywilejowane kończy się wręczeniem zezwolenia na prowadzenie pojazdów uprzywilejowanych w ruchu drogowym.

Rajder – profesjonalny Ośrodek Doskonalenia Techniki Jazdy

ODTJ Rajder z siedzibą w Toruniu to jedna z najlepszych placówek szkoleniowych dla kierowców w regionie. Oferujemy szeroki wachlarz kursów związanych z bezpieczną, ekonomiczną i defensywną jazdą. Organizujemy także specjalistyczne kursy na instruktora techniki jazdy. Cechują nas indywidualne podejście do każdego Klienta i doskonałe warunki nauczania z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii i skutecznych narzędzi. W naszej szkole zatrudnieni są najlepsi instruktorzy, którzy w oparciu o bogate doświadczenie, cierpliwość i znajomość technik jazdy, idealnie przygotowują kierowców do zawodu kierowcy. Z nami zaczniesz jeździć bezpiecznie.

Jeśli chcesz wziąć udział w szkoleniu dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych, skontaktuj się z naszym biurem pod numerem telefonu 609 929 090 i zdobądź informacje o cenie i terminie kursu. Szkolenie dla kierowców pojazdów uprzywilejowanych to świetna okazja na pracę w ciekawym zawodzie. Z nami możesz być pewien swoich umiejętności. U nas jesteś zawsze mile widziany. Zapraszamy do Ośrodka Doskonalenia Techniki Jazdy Rajder w Toruniu.

Ośrodek Doskonalenia Techniki Jazdy Rajder jest właśnie dla Ciebie!

Strona używa cookies
Ok