W dzisiejszych czasach zwracamy co raz większą uwagę na bezpieczeństwo na drogach. Chcemy jeździć pewniej, dynamiczniej, zachowując przy tym rozwagę i odpowiedzialność. Jeździć bezpiecznie nie oznacza jeździć wolniej. Nic bardziej mylnego. Bezpieczna jazda to w głównej mierze umiejętność, którą nabywa się wraz z doświadczeniem i przejechanymi w trasie kilometrami. Jeździć bezpiecznie oznacza kierować pojazdem tak, aby jak najlepiej wykorzystać możliwości techniczne pojazdu i nowoczesne systemy hamowania. Nie zawsze mamy możliwość nauczenia się podstawowych zasad dotyczących stylu jazdy. Jednak co raz większa liczba szkół jazdy, takich jak nasza, organizuje profesjonalne kursy bezpiecznej jazdy, podczas których ,w łatwy i przyjemny sposób, nauczysz się jak lepiej prowadzić samochód.

Kurs jazdy defensywnej

Szkolenie jazdy defensywnej to jedno z szkoleń proponowanych przez nas w ramach nauki bezpiecznej jazdy. Jazda defensywna polega przede wszystkim na unikaniu zagrożeń na drodze, poprzez właściwe dostosowanie reakcji na dany bodziec. Podczas szkolenia nauczymy Cię wykorzystywać technologię Twojego samochodu, aby podwyższyć poziom bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Pokażemy Tobiejak rozpoznawać zagrożenia i reakcje innych uczestników ruchu, zanim spowodują one wypadek. Zobaczysz także jak pogoda oddziałuje na styl jazdy i jak wyprowadzać auto z poślizgu na zakręcie. Wskażemy Ci także, jak postępować po wypadku drogowym i jak zabezpieczać zdrowie i życie innych uczestników ruchu. Kurs jazdy defensywnej uczy pozytywnych zachowań na drodze i wykształca wyobraźnię kierowców. To jedno z najbardziej przydatnych szkoleń, w szczególności dla osób, które są kierowcami i codziennie spotykają się z różnymi typami zagrożeń na drodze.

Kurs jazdy ekonomicznej

Po za bezpieczeństwem na drodze ważny jest także ekonomiczny i ergonomiczny styl jazdy. Eko jazda to nie tylko trend. To przede wszystkim skuteczny sposób na większe oszczędności. Bijące na alarm dane statystyczne dotyczące emisji spalin i badania dotyczące wpływu zanieczyszczenia na nasze zdrowie otwierają oczy nam wszystkim. Co raz więcej kierowców staje się zwolennikami ekonomicznego stylu jazdy, który ma niebagatelny wpływ na nasze środowisko, ale również zwiększa zawartość naszego portfela. Założenia ekonomicznej jazdy będziesz mógł poznać w teorii i w praktyce w trakcie organizowanego przez naszą szkołę jazdy kursu ekonomicznej jazdy. W trakcie szkolenia pokażemy Tobie jak optymalnie wykorzystać mechanizmy samochodu, aby płacić mniej za paliwo. Z nami zdobędziesz wiedzę jak zmieniać biegi, nowocześnie hamować, dobrać prędkość do danej sytuacji i jak przewidywać zachowania innych uczestników ruchu przy jednoczesnym uwzględnieniu teorii jazdy ekonomicznej. Kurs jazdy ekonomicznej to doskonała szansa na poprawę swoich kwalifikacji. Jest on adresowany przede wszystkim do kierowców zatrudnionych w spedycji, ale również do osób prywatnych, które chcą wykorzystać ekonomiczny styl jazdy na co dzień.

Szkolenie z zagrożeń w ruchu drogowym

Szkolenie z zagrożeń w ruchu drogowym od 2016 roku będzie obowiązkowe dla osób zaczynających swoją przygodę z samochodem. Jest to także znakomita szansa dla kierowców z bogatym doświadczeniem, którzy chcą zdobyć jeszcze lepsze kwalifikacje. Dlaczego kurs z zagrożeń w ruchu drogowym jest tak ważny? Ponieważ wzrasta liczba wypadków w ruchu drogowym, których głównym powodem jest brak wyobraźni i niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Wiadomo, że od świeżego kierowcy nie można spodziewać się zachowań na poziomie kierowcy z bogatym doświadczeniem. Tym bardziej ważne jest uświadomienie go o przyczynach i skutkach zagrożeń drogowych. Kurs z ryzyka w ruchu drogowych przewiduje omówienie takich tematów jak przyczyny i skutki wypadków w ruchu drogowym, postępowanie powypadkowe, przewidywanie niebezpieczeństwa na drodze i psychologiczne reakcje w trakcie prowadzenia samochodu. W trakcie ćwiczeń praktycznych skupiamy się na manewrach samochodowych, które pozwalają unikać wypadku na drodze. Przewidziane są również zajęcia na płycie poślizgowej i w symulatorze jazdy w warunkach specjalnych. To praktyczne szkolenie zwiększy Twoją pewność siebie i sprawi, że będziesz lepszym kierowcom.

Wymagania dla kandydatów

Najlepsze jest to, że w kursie bezpiecznej jazdy może wciąć udział każdy kierowca. Wystarczą jedynie pozytywne nastawienie, dobre chęci i odpowiednia motywacja. Kurs bezpiecznej jazdy prowadzony jest na naszych pojazdach, lecz uczymy także na prywatnych samochodach. W szczególności polecamy to szkolenie właścicielom dużych firm transportowych, którzy chcą poprawić warunki pracy swoich pracowników. Aby móc uczestniczyć w kursie wystarczy posiadać prawo jazdy w danej kategorii. Wykłady i ćwiczenia prowadzone są w naszej szkole jazdy w Toruniu. Cena szkolenia bezpiecznej jazdy jest zawsze ustalana indywidualnie. Możemy zapewnić Państwu przyjazną obsługę, atrakcyjne ceny i skuteczne metody nauczania.

Kurs bezpiecznej jazdy to doskonały pomysł na prezent. W naszej szkole każde szkolenie prowadzone jest z myślą o zwiększeniu poziomu bezpieczeństwa na drogach. Jako doświadczona szkoła jazdy staramy się kształtować świadomość i wyobraźnię kierowców. Naszym priorytetem jest zwiększenie poziomu kultury jazdy i pokazywanie granic, których przekroczenie może być przyczyną wypadku. W naszym zespole pracują jedni z najlepszych ekspertów w kraju, którzy aktywnie biorą udział w propagowanie idei bezpiecznej jazdy. To oni sprawiają, że jesteśmy niezwykle skuteczni i świetnie zorganizowani. Nasz ośrodek nauki jazdy to miejsce , które sprawi, że żadna trasa nie będzie dla Ciebie wyzwaniem.

Specjalistyczny kurs bezpiecznej jazdy – do zobaczenia w naszej szkole jazdy!

Strona używa cookies
Ok