Malutkie rzeczy przynoszą nierzadko ogromne zmiany. Z pozoru dziwne koncepty modyfikują rzeczywistość. Zauważmy jak niewielki kamyk puszczony w wodę jest w stanie wzburzyć całe jezioro. Ludzi od zawsze interesowało to co nie poznane. Poprzez takie rzeczy mamy szansę dziś korzystać z wielu praktycznych wynalazków, które są śladami ich pokolenia. Tak naprawdę wszystko zaczęło się od najzwyklejszych rozwiązań. Wyobraź sobie, że przebywasz większą część swojego życia w chłodnej i ciemnej jaskini. Obserwujesz otoczenie i dostrzegasz jak jedna błyskawica roznieca ogromny ogień. Wtedy zaczynasz odkrywać, że ogień jest Tobie niezastąpiony. Możliwe, że w taki sposób przed wieloma wiekami pewna osoba zawładnęła ogniem. Ów anonimowy śmiałek zapewne nie wiedział jaki wpływ miał na rzeczywistość następujących po nim pokoleń. Ogień stanowi dla nas źródłem ciepła jak i oczywiście światła.
Na tym jednak nie zatrzymały się odkrycia. Tomasz Edison zawarł światło w niewielkiej, szklanej kuli, którą dziś oznaczamy żarówką. Przez wiele lat była ona nierozłącznym elementem zaopatrzenia naszych domów. Jej pozycja została jednak zagłuszona 80 lat później, gdy świat ujrzał nową formę światła – diodę elektroluminescencyjną, znaną bardziej pod nazwą diody LED. Technologia LED rozwinęła przed nami szerokie możliwości. Szybko zostały wyprodukowane energooszczędne żarówki stosowane w domach i pojazdach. Użyciem żarówek LED zainteresowali się także producenci telebimów Dzisiaj bandy led, erkany led czy telebimy wprowadziły rozrywkę i reklamę na zupełnie innowacyjny tor. Zasadniczo jesteśmy świadkami rewolucji LED, która przewyższyła inne źródła światła. Przyjrzyjmy się więc bliżej produktom audio wizualnym, które wykorzystują diody LED.

Ekrany LED – niespotykana magia kolorów

Ekrany LED są nagminnie użytkowane w trakcie zbiorowych imprez muzycznych, lub w ogromnych centrach handlowych. Ich celem jest emitowanie obrazu i reklam o wysokiej rozdzielczości w dzień jak i w nocy. Z tego powodu przy doborze poszczególnego modelu wyświetlacza powinno się patrzeć na parametr luminancji. Przedstawia on moc świetlną urządzenia. Dlatego też dla ekranów zewnętrznych wartość luminancji powinna mieścić się w granicach od 3500 cd/m² do 12000 >cd/m², a dla ekranów wewnętrznych mierzy od 500 cd/m² do 1500 cd/m².
Producenci ekranów ledowych oferują nam najczęściej dwa rodzaje wyświetlaczy – DIP i SMD. Technologia DIP została opracowana najwcześniej. Jednak dzięki doskonałej efektywności wciąż jest wykorzystywana w strukturze układów scalonych ogromnej liczby maszyn. Ten rodzaj diody LED gwarantuje przeciętnie od 3 do 4 lumenów na diodę, co jest bardzo atrakcyjnym rezultatem. Z kolei dioda SMD ma kształt płaskiego chipu, który dzięki nie dużym rozmiarom może być stosowany praktycznie wszędzie – w taśmach LED jak i w ekranach LED. Diody typu SMD mają ogromną przewagę nad pozostałymi żarówkami, ponieważ mogą emitować światło w kombinacji kolorów czerwony-zielony-niebieski w zakresie pojedynczego urządzenia, co spowodowało, że są najchętniej stosowane w wielkoformatowych ekranach LED.
Telebimy, by kompletnie wykonywały swoje funkcje powinny być wyposażone w stosowne zabezpieczenia. Najważniejszym z nich jest zabezpieczenie przed deszczem i wilgotnością, które chroni strukturę urządzenia przed niesprzyjającymi warunkami. Korzystnie jest także wyposażyć ekran w jeszcze jedną ochronę przed pyłem. Współczynnikiem, który pokazuje nam poziom zabezpieczeń ekranu jest wskaźnik IP. Zazwyczaj mamy szansę znaleźć ekrany LED o wartości współczynnika ochrony IP65 i IP54. Należałoby dodać jeszcze, że ekrany LED produkowane są w dwóch typach – jako ekrany mobilne, lub struktury stałe. Z takiego powodu warto jest poprosić sprzedającego o więcej szczegółów

Bandy LED – atrakcyjna reklama w obiektach sportowych

Uczestnicząc w wydarzeniach sportowych pewnie wielokrotnie myśleliście o tym jak funkcjonują ekrany postawione wokół areny. Są to bandy LED, które przez wzgląd na bardzo dobry poziom zabezpieczeń i znakomitą odporność na zniszczenia, mogą być wykorzystywane w trakcie meczy i rozgrywek sportowych. Porównywalnie jak ekrany LED, bandy LED produkowane są w dwóch modelach – zewnętrznym i wewnętrznym. Cechują je porównywalne parametry ekranów i funkcje, takie jak przedstawianie wiadomości patronów imprezy.
W bandach zewnętrznych wykorzystuje się przeważnie plamkę o rozmiarze od 10 do 20mm co pozwala widzom dostrzec obraz o doskonałej jakości nawet z dużej odległości. Bandy wewnętrzne mają wbudowane wyraźnie mniejsze diody. Producenci urządzeń ledowych troszczą się również o ich błyskawiczny montaż, stąd też w konstrukcji band LED wykorzystują system Fast Lock. Bandy LED są ponadto zabezpieczone z przodu i z tyłu przed uszkodzeniami. Szczególnie ważne jest również, aby nad wyświetlaczem umieścić gumowy daszek, który uchroni zawodników przed nieprzyjemnościami związanymi z wpadnięciem na twardą powierzchnię bandy.
Obecnie ekrany LED, jak i bandy LED możemy kupić w niezwykle atrakcyjnych cenach. Modułowa budowa tych urządzeń umożliwia nam wytworzenie telebimu o dowolnej wielkości, a nawet obojętnie jakim kształcie. Jeśli jednak nie jesteśmy zainteresowani kupnem urządzeń diodowych na własność, możemy sięgnąć po ofertę wynajmu ekranów LED. Producenci urządzeń LED przeważnie proponują swoim Konsumentom odpowiednie rozwiązania w bardzo nowoczesnym wydaniu. Z nimi możecie sięgnąć po znacznie więcej.
Producent urządzeń led, firma Investtech oferuje ekrany LED i bandy LED o doskonałej jakości wyświetlacza i użytecznych funkcjach. Rekomendujemy ją wszystkim osobom, które szukają urządzeń audio-video o naprawdę wysokiej efektywności. Wejdźcie na ich witrynę i poznajcie ich urządzenia: bandy LED.

Strona używa cookies
Ok