Dobry DJ na wesele w Warszawie

Dj wodzirej Warszawa

Dj wodzirej Warszawa

Przeszukując fora tematyczne o tematyce ślubnej, bardzo często można się natknąć na tematdotyczący tego, jaką muzykę wybrać na wesele. Najgorętszą kwestią poruszaną przez forumowiczów jest dylemat, który można tak opisać: zespół muzyczny czy dj na wesele – kogo warto wynająć?

O kapelach opowiedziano już chyba wszystko, a dj na wesele to ciągle nowy wątek. Postanowiliśmy, że w tym artykule skupimy się na tym, czym trudzi się dj, czy dj na weselu się sprawdza, jak znaleźć idealnego dj-a i czym się różni dj od zespołu muzycznego. Ale od początku.

Kim NIE jest dj

Dj-em bez wątpienia nie jest osoba, która odtwarza muzykę nadawaną z programu na laptopie, ponieważ odpowiedni sprzęt jest wymagany w zawodzie dj-a. Prawdziwy dj dysponuje: mikserem i głośnikami, a dodatkowo słuchawkami – oczywiście tego jest znacznie więcej, ponieważ dj, który jest odpowiedzialny, będzie dbał o to, by jego pokaz muzyczny nie tylko dobrze brzmiał, ale i atrakcyjnie prezentował się.

Dj, który sprawdzi się na weselu

Dj (albo didżej) prezentuje oraz remiksuje kawałki, czyli wzbogaca za pomocą dodanych efektów dźwiękowych. Dj to profesjonalista, który cechuje się ogromną znajomością puszczanych kawałków, przy równoczesnym zachowaniu integralności muzycznej w czasie koncertu. Jednak gdy idzie o dj na imprezy z gatunku przyjęcie weselne czy bal studniówkowy, to dj musi być także uważnym widzem, żeby szybko ocenić, czy sugerowany przez niego kawałek odpowiada gustom odbiorców. A dobry dj jest w stanie zagrać dla dowolnej grupy odbiorców. Specjalnie to akcentujemy, ponieważ profesjonalny dj nie pozwoli na to, aby prezentowana przez niego muzyka sprawiała satysfakcję tylko jemu i nie trafiała w pragnienia gości weselnych.

Dj z Warszawy na wesele – jak go wybrać?

Oczywiście ile ludzi, tyle oczekiwań, ale istnieje kilka podstawowych prawd, jeśli idzie o podjęcie decyzji w sprawie dj na wesele. Na początek dobrze jest zaznajomić się z portfolio dj-a. Aby to sprawdzić należy sprawdzić hasła przykładowo: Dj Warszawa lub dj wesele Warszawa, żeby otrzymać paręnaście stron z ofertami dj-ów z danego miasta.

Fachowy dj zadba o to, aby przyszli nowożeńcy mogli posłuchać i dowiedzieć się, czy dj odpowiednio prezentuje się na zabawach okolicznościowych. Więc lepiej nie czytaj stron, na których nie widzisz materiałów audio bądź video, no chyba że nie przeszkadza Ci, żeby marnować czas na dzwonienie do dj-a, by prosić go o przesłanie portfolio. W oparciu o portfolio dj-a masz możliwość już w pewnym stopniu zweryfikować, czy dj jest odpowiedni na Twoje wesele.

Sprawdź też to, jak określony dj prezentuje się. Istotne jest tu np. jego ubiór, bo dj, który występuje na przyjęciu weselnym, powinien być odpowiednio ubrany. Zwłaszcza, że jest to wyjątkowe wydarzenie, a tym samym dj powinien na każdym kroku pokazywać, że szanuje to.

Czy dj zajmuje się konferansjerką?

Następną rzeczą jest to, czy dj zajmuje się też prowadzeniem imprezy weselnej czy innej tego typu imprezie. Większość dj-ów często zaznacza, że są także wodzirejami. Ale wiadomo – wodzirej wodzirejowi nierówny. Żeby nie mieć powodu do wstydu na weselu, oceń, czy dany dj rzeczywiście ma świadomość, na czym polega zabawianie gości. Przecież nie chcesz, by na Twoim przyjęciu weselnym dj rzucał niestosownymi dowcipami albo odzywał się do uczestników wesela niczym do swoich kolegów.

Dj na imprezę – czy warto go wybrać?

Ale dj gra nie tylko na weselach, możesz go także wynająć na inną uroczystość. I tak dj na studniówce to coraz powszechniejszy widok. Obecnie to nic szczególnego, gdyż zespołom muzycznym niełatwo jest nadążyć za nowymi trendami, a dj ma prawie nieograniczony repertuar. A gdy mowa o różnicach…

Kogo wybrać na wesele: dj czy zespół?

Jeśli idzie o porównania pomiędzy dj-em a kapelą, to przed chwilą daliśmy znać o tym, że dj ma szersze możliwości, gdy idzie o repertuar. Ma to swoje ogromne plusy szczególnie na przyjęciu weselnym. Zdajesz sobie sprawę, że weselnicy często proszą o to , żeby odtworzono konkretny utwór muzyczny. Jeśli jest to „stary” utwór, to zespoły jeszcze są w stanie szybko opracować aranżacje, jednak w przypadku nowych utworów? Na tym polu dj zdecydowanie ma przewagę. No i niewątpliwie dla dj rodzaj muzyki i tekst nie mają najmniejszego znaczenia.

Warto jeszcze napomknąć o innych zaletach: dj nie musi mieć tak częstych pauz, jak kapele, ponieważ nie traci energii tak prędko jak ci co sami grają. Zresztą goście weselni zazwyczaj nawet nie odczuwają, że dj robi przerwę, ponieważ w jej trakcie muzyka jest puszczana. Kolejną korzyścią wesela w wykonaniu dj-a jest fakt, że są to oryginały. To sprawia, że ciągle ma się pewność, że nikt na Twoim przyjęciu nie będzie zniekształcać piosenki. Następną sprawą są stawki – wynajęcie dj na wesele wiąże się z mniejszymi kosztami.

Dj, który dba o dobry nastrój

Na koniec trzeba także wspomnieć o tym, że doświadczony dj dysponuje dodatkowo własnym oświetleniem oraz innymi sprzętami, przykładowo maszyną do ciężkiego dymu. Pomyśl: pierwszy taniec w delikatnej otoczce z mgły i przy magicznym oświetleniu, a w tle Wasza szczególna piosenka, która brzmi dokładnie tak, jak powinna…

O umiejętnościach i plusach dj-a można długi czas by opowiadać, ale może lepiej będzie, gdy on sam je pokaże. Dlatego jeśli chcesz odpowiedniej oprawy muzycznej dla Twojego wesela czy nowoczesnej muzyki na bal studniówkowy a także niepowtarzalnego nastroju obowiązkowo sprawdź stronę Dj wodzirej Warszawa.

Strona używa cookies
Ok