Od niedawna pompę kupujemy częściej

Do 2013 roku pompa ciepła nie była w naszym kraju szczególnie chętnie kupowana. Najistotniejsze czynniki, które powstrzymywały nabycie to: nadzwyczaj wysoki koszt budowy, niedokładnie dopracowane przepisy prawa energetycznego (ustawa z dnia 10 kwietnia 1997 roku została zmodyfikowana 26 lipca 2013 roku, a ustawa z dnia 29 sierpnia 2014 roku dopiero dotyczyła w właściwy sposób do charakterystyki energetycznej budynków) oraz niewielka obecność inicjatywy uświadomienia ludności o wartościowych efektach jej użytkowania. Jeżeli ktokolwiek zamierzał zdecydować się na uzyskiwanie energii do ogrzewania domu w ten sposób, obawiał się głównie tej pierwszej rzeczy. Niedawno ceny pomp ciepła spadły, natomiast ceny paliw ,za pomocą których ogrzewa się domy, wzrosły. W następstwie tego klienci z reguły decydują się na rozwiązanie efektywne i ekologiczne, przykładowo kolektory słoneczne. Przede wszystkim dlatego, że na rynku szczególnie przystępne są: gaz ziemny, węgiel kamienny, biomasa, drewno opałowe czy słoma. No i oczywiście prąd, który wypada średnio (jest najbardziej kosztowny). Nawet jeżeli mamy idealnie ocieplony dom, powinniśmy liczyć się z warunkami atmosferycznymi w czasie jesieni, zimy oraz tym, w jakim regionie dom został postawiony (nad morzem czy w górach?). Kolektory słoneczne niekoniecznie sprawdzą się w takich okolicznościach, a codzienne palenie w piecu może być męczące i czasochłonne.

Jak działają pompy ciepła?

Pompa ciepła przynależy do grupy niezwykle efektywnych i zarazem wypróbowanych opcji, które pozwalają na zdobycie energii bezpośrednio z gruntu, atmosfery i promieni słonecznych. Wykorzystuje się ją do ocieplania i przewietrzania pomieszczeń, np. domów jednorodzinnych czy małych biur, do podgrzania bardzo chłodnej wody użytkowej, usuwania wilgoci i ogrzewania powietrza w pływalniach oraz w sytuacji, kiedy celem jest kondensacja mleka, środków farmakologicznych czy soków. Obsługiwanie urządzenia nie należy do trudnych, bowiem bazuje na czterech najistotniejszych podzespołach: skraplającym gaz, przypominających swoją budową naczynia włosowate, tak zwane kapilary, parowniku i sprężarce bądź innej maszynie, wymuszającej transport ciepła. Klasyfikacji do odpowiednich typów przeprowadza się m. in. ze względu na schemat działania to,w jaki sposób działa, czyli opracowaną technologię, {pozytywne skutki codziennego użytkowania, czy oszczędność miejsca.
W przypadku, gdy bierze się pod uwagę wysokotemperaturowe źródła ciepła, można podzielić pompy na: ślimakowe, ślimakowe ścienne oraz meandrynowe. Niskotemperaturowe pozyskują energię z: gruntu (GSHP; rodzaje: gruntowo – powietrzne, glebowo – powietrzne, wodno – powietrzne, skalno – powietrzne), powietrza (ASHP, EAHP; typy: powietrze – powietrze, powietrze – woda), ścieków, wód geotermalnych posiadających konkretne cechy. Układy, mające powszechne zastosowanie to: tryb monowalentny – pompa ciepła jest jednym źródłem energii, tryb biwalentny (pompa + kocioł), tryb monoenergetyczny (pompa + ogrzewanie elektryczne). Budowa zależy od tego, jakie stosuje się modele napędów: cieplny (pompy absorpcyjne), elektryczny (pompy termoelektryczne) oraz mechaniczny zasilany prądem (pompy sprężarkowe). Sporym atutem tego sprzętu jest ewentualność połączenia jej z kolektorem słonecznym oraz wykorzystania do ogrzewania podłogi.

Dystrybucja, instalacja oraz serwis pomp grzewczych

Producentów i marek przedstawionych systemów cieplnych na rodzimym rynku jest wiele, ale wyłącznie kilka z nich cieszy się największą popularnością. Prym wiodą: Vaillant, Viessmann, Danfoss, Clima Komfort, Junkers, Nibe-Biawar, Daikin oraz Stiebel Eltron. Vaillant ma długą tradycję i jest nadzwyczaj uznawana przez interesantów z całej Europy. Przede wszystkim z powodu wdrożenia genialnej technologii GEOtherm. Pompy cieplne Viessmann opierają się na sprężarkach Scroll, zatem są praktycznie bezawaryjne, a do tego bezgłośne i bezobsługowe. Danfoss zapewnił wprowadzenie ich do powierzchni o charakterze ”kupieckim” i przydatności publicznej. zaprojektował wyjątkową sprężarkę, która jest kontrolowana za pomocą falownika. Coraz to bardziej innowacyjne propozycje doprowadzają do tego, że pompy grzewcze są znakomitą alternatywą w stosunku do innych form ogrzewania. Za jej pośrednictwem wytwarzana jest czterokrotnie większa ilość ciepła niż w przypadku klasycznego pieca. Na dodatek zdobyty jest czas, który można zarezerwować na robienie czegoś innego. Porządne pompy nie wymagają dodatkowej obsługi przez człowieka, kontrolowania w rodzaju ”muszę znowu sprawdzić czy wszystko jest ok”.

Od kilku lat nasz zakład działa na rynku oraz pasjonuje się transportem, montażem oraz konserwacją najlepszej jakości oprzyrządowania grzewczego. Jesteśmy w stanie urzeczywistnić każde zlecenie w określonym wcześniej przez zainteresowanego terminie. Pompy grzewcze, a także systemy solarne, są dofinansowywane. Zatem pozałatwianie jakichkolwiek formalności leży po naszej stronie.Utrzymujemy kontakt z wieloma interesantami i do każdego podchodzimy indywidualnie, bowiem każdy ma własne wyobrażenie na ogrzewanie domu. Posiadamy wieloaspektowe doświadczenie, jesteśmy ekspertami w tym, co robimy. Aspirujemy do tego, aby obmyślić oraz urealnić każdy wykonalny technicznie pomysł.

Zapraszamy na naszą stronę internetową: pompy ciepła Bydgoszcz.

Strona używa cookies
Ok