Okna to bardzo ważny element każdego mieszkania lub domu. Wysokiej jakości stolarka okienna zapewnia korzystną wentylację pomieszczeń i redukcję strat ciepła. Nowoczesne okna PCV przyczyniają się do wzrostu naszych oszczędności, gdyż wpływają na rozsądne zarządzanie energią. Ciepło nie ucieka na zewnątrz, a chłodne powietrze zostaje odizolowane przez uszczelki i właściwą liczbę komór. Okna są również ważnym elementem wykończenia, stąd też dzisiaj producenci zwracają szczególną uwagę do kolorystyki ram okiennych i estetyki wykonania okien. Wybór okien do mieszkania to niezwykle istotna decyzja, którą powinniśmy ustalić już podczas budowy. Warto zatem przepytać doświadczonych fachowców w kwestii stolarki okiennej, lub spróbować samemu dowiedzieć się na co powinno się patrzeć przy zakupie okien. Sprawdź jak zakupić okna w atrakcyjnej cenie i który rodzaj wybrać, by najlepiej spełniał Twoje potrzeby.

Przemyśl wszystko zanim zamówisz okna

Budujesz dom i czeka na Ciebie jeszcze podjęcie decyzji o rodzaju okien. Na samym wstępie zastanów się z jakich materiałów powinny być wytworzone okna i jakim funkcją powinny odpowiadać. Wybierz również stylistykę okien, która będzie pasowała tak samo do fasady, jak i do stylistyki ścian w wnętrzu domu. Pomyśl w jakie elementy dodatkowe powinny być zaopatrzone okna. Zapisz sobie wszystkie potrzeby, by być gotowym na złożenie kompletnego zamówienia. Jeśli nie masz pewności co do konkretnego produktu wybierz się do producenta, który dokładnie przedstawi Tobie parametry okien i przedstawi całą swoja ofertę. Okna powinny być zamówione w momencie, gdy dom jest już zadaszony. Wybierz termin dostawy tuż przed wstawieniem okien, by nie potrzebnie nie przechowywać okien, co może kusić ewentualnych złodziei, lub przyczynić się do niepotrzebnych usterek. Nie zapominaj o tym, że zamówienie niestandardowych okien zajmuje więcej czasu aniżeli zwykle. jeżeli nie nie wstawiałeś nigdy okien własnoręcznie skorzystaj także z usługi montażu. Pracownicy firm produkujących okna są doświadczeni i mają dostęp do wszelkich niezbędnych narzędzi, co powoduje, że błyskawicznie i bezbłędnie realizują wszelkie usługi montażowe. Dzięki temu zaoszczędzisz swój czas i stres. Kupuj okna znanych firm. Dobry producent okien PCV zagwarantuje Tobie minimalnie 2 letnią gwarancję na swój asortyment i ekspresowy serwis, w razie jakichkolwiek problemów.

Najważniejsze cechy okien

Podstawowe informacje o oknach umieszczone są w katalogach napisanych bezpośrednio przez producenta. Ale na co zwracać szczególną uwagę w trakcie wywiadu z działem handlowym, lub w trakcie analizy danych modeli okien? Najpierw niezwykle istotna jest jakość i liczba uszczelek. Uszczelki, zarówno oporowe, jak i przyszybowe nie pozwalają na przenikanie wilgoci i wody z zewnątrz. Ograniczają wstęp takim czynnikom jak zimne powietrze, kurz i hałas, co sprawia, że nasze mieszkanie jest wolne od zanieczyszczeń. Najmocniejsze uszczelki wykonane są z TP, oraz EPDM. Postaraj się, aby liczba wszystkich uszczelek była wyższa niż 3. Kolejnym istotnym elementem są szyby. Warto spojrzeć na to, by szyby posiadały jak najniższy współczynnik Ug, który pokazuje nam energooszczędność okna. Okna muszą być zaopatrzone w minimum 5 komór, które zapewnią wysoką izolację termiczną, zarówno w upalne, jak i mroźne wieczory. Za najbardziej profesjonalne uważa się komory o grubości ścianek 3 mm. Również, zastanów się nad funkcjonalnością okien. Postaraj się, aby twoje okna były zaopatrzone w proste w obsłudze okucia. Zdecyduj się na okna z okuciami, które pozwalają się jemu otworzyć na bok, a także do pionu.

Nowoczesne okna pasywne

Praktycznie każdy mniej lub bardziej troszczy się o oszczędności. Co powiesz na to, że rodzaj kupionych przez Ciebie okien minimalizowałby straty ciepła i pomniejszał koszty ogrzewania? Tak jest to możliwe, przez zastosowanie innowacyjnej technologii okien pasywnych. Okna pasywne, poprzez wysoką izolację termiczną sprzyjają wykorzystywaniu odnawialnych źródeł ciepła w mieszkaniach, jak i w domach. Wspólna praca okien pasywnych z urządzeniami takimi jak panele słoneczne, czy pompy ciepła zapewnia najlepsze rezultaty, w postaci nawet 90 % odzysku ciepła. Takie efekty uzyskuje się dzięki połączeniu w oknach specjalistycznego trój szybowego pakietu i pianki poliuretanowej, która doskonale izoluje zimno. Okna pasywne charakteryzuje jeszcze jedna, bardzo ważna cecha. W standardowych oknach głębokość ram wynosi ok 68mm, natomiast w oknach pasywnych używa się ramy o głębokości do aż 120 mm. Zatem jeżeli chcemy rozsądnie gospodarować opłatami za ogrzewanie i kosztami zużycia ciepła w naszym domu, powinniśmy zastanowić się nad montażem okien pasywnych. Mimo, że są to produkty o wyższej cenie, zapewniają większe oszczędności.

Okna drewniane, czy okna PCV? Okna pasywne, a może okna konwencjonalne? Możliwości jest wiele, a decyzja tylko jedna. Najważniejszy jest ceniony producent i wysoki standard tworzywa, z którego konkretne okna są wyprodukowane. Nim zdecydujemy się na zakup konkretnego modelu okna, warto jest zastanowić się nad alternatywnymi rozwiązaniami i po prostu porozmawiać z specjalistami, którzy technologie okienne znają od podszewki. W sieci możecie znaleźć wiele specjalistycznych artykułów, które zmotywują Was do podjęcia dobrej decyzji. Przecież okna to inwestycja na długi czas, stąd też warto jest racjonalnie wydać swoje pieniądze.

Poznaj więcej informacji o oknach PCV i możliwościach okien pasywnych. Jako producent okien pomożemy Ci dobrać najlepszy produkt, który zapewni Ci znakomitą izolację hałasu i ciepła. Wejdźcie na naszą stronę www po więcej szczegółów: okna PCV.

Strona używa cookies
Ok