Nowoczesne pompy ciepła

Pompy ciepła - Pompa ciepła powietrze woda - Wodna pompa ciepła - Gruntowa pompa ciepła - Pompy ciepła Toruń - Pompa ciepła cena

Pompy ciepła - Pompa ciepła powietrze woda - Wodna pompa ciepła - Gruntowa pompa ciepła - Pompy ciepła Toruń - Pompa ciepła cena

Rynek instalacji grzewczych nieustannie rozszerza się w dynamicznym tempie. Tworzone są innowacyjne ekonomiczne technologie, które wykorzystują ciepło z otaczającego nas otoczenia. Nawet nie nie myślimy o tym co współcześnie może stanowić źródło ogrzewania Świetną alternatywą dla tradycyjnych układów centralnego ogrzewania jest pompa ciepła. To urządzenie może być stosowane w nowym, jak i tradycyjnym budownictwie, dostarczając domownikom idealne warunki cieplne i konkretne oszczędności finansowe. Pompy ciepła występują w przeróżnych wariantach (w zależności od sposobu odebrania ciepła) i w często skrajnych propozycjach cenowych (zależnie od wykorzystanej technologii). Przeważnie producenci zabiegają o to, ażeby pompy ciepła były funkcjonalne i kompaktowe, by nie zabierać zbyt dużej ilości miejsca w mieszkaniu. Część tych urządzeń działa w cichym trybie, co jest dodatkowym, ważnym plusem. Najistotniejsze jest jednak, iż każda pompa ciepła obniża nakłady pokrywające ogrzewanie mieszkania, co jest bardzo często wymienianym powodem, dla którego wiele osób zaufała tej technologii.

Jeżeli stawiasz dom, lub planujesz wyremontować stary system ogrzewania, zweryfikuj która pompa ciepła będzie dla Twojej rodziny najodpowiedniejsza. Dalej zaprezentujemy wszystkie typy pomp ciepła, wraz z ich szczegółową specyfiką.

Pompa ciepła powietrze/woda – optymalne rozwiązanie dla każdego

Pompy ciepła powietrze/woda, jak sama nazwa sygnalizuje, wykorzystują powietrze zewnętrzne i powietrze usuwane jako początkowe źródło energii. Podobnie jak inne maszyny grzewcze, ten gatunek pompy zapewnia zasilanie w ciepło układu wewnętrznego ogrzewania (c.o.) oraz wytworzenia odpowiednie temperatury wody użytkowej (c.w.u.). Mamy tu więc wydajne połączenie pompy powietrznej, obszernego podgrzewacza wody i zasobnika buforowego wody grzewczej. Użycie pompy ciepła powietrze – woda zezwala bez żadnego problemu ogrzać lokal o kubaturze 120m2, wykorzystując siłę natury. Ponadto, wiele powietrznych pomp ciepła wyposażona jest w funkcję chłodzenia, co pozwala ją stosować o dowolnej porze roku.

Pompa ciepła odzyskująca ciepło z gruntu

W przypadku gruntowych pomp ciepła czynnikiem cieplnym jest grunt. Te maszyny są także określane geotermalnymi pompami ciepła i cechują się większą efektywnością niż pompy ciepła powietrze/woda przy chłodniejszych temperaturach. Najznaczniejszą produktywność mają przy układzie, kiedy dolne źródło zostało zainstalowane w wodzie gruntowej, która zazwyczaj ma temperaturę przekraczającą zero stopni. Gruntowe pompy ciepła doskonale sprawdzają się w budownictwie rodzinnym.

Pompy ciepła wykorzystujące wodę

Konkurencyjną alternatywą jest użycie wody jako głównego źródła ciepła. Ten wariant pompy ciepła wspierany jest opcjonalną instalacją (elektryczną, olejową, bądź gazową) co dodatkowo oddziałuje na ostateczną efektywność energetyczną instalacji grzewczej. System wodny jest w stanie uzyskać znakomitą produktywność, choćby podczas najchłodniejszych zimowych nocy (skala wynosi nawet 600%). Wodna pompa ciepła może stanowić jedyne źródło ciepło do ogrzewania podłogowego, grzejników konwekcyjnych czy do ogrzewania powietrznego.

Działanie pompy ciepła

Mimo odmiennych źródeł termicznych istota pracy pompy ciepła jest praktycznie bardzo podobna w każdym przypadku. Każda pompa ciepła składa się dwóch podstawowych źródeł. Źródłem dolnym jest powietrze, woda, lub ziemia, a źródłem górnym jest woda płynąca kolejno w całej instalacji grzewczej. Powinno się podkreślić, że pompa ciepła nie wytwarza ciepła, lecz odbiera je z środowiska, co jest najbardziej ekologicznym, oferowanym rozwiązaniem grzewczym. Wysoka efektywność energetyczna jest efektem oryginalnej struktury. Zainstalowany jest parownik, który przewodzi ciepło z powietrza, wody i gruntu do instalacji. Dalej sprężarka spręża ocieplony gaz, podnosząc jego temperaturę. Gaz ten zmierza następnie do skraplacza, który zasila w ciepło wodę użytkową służącą do ogrzana całego domu. To co pozostaje z procesu odzyskania ciepła zostaje przekazane do parownika. Cykl zostaje zakończony, a pompa ciepła jest gotowa do dalszego działania.

Producenci innowacyjnych urządzeń grzewczych zabiegają nie tylko o wysoką wydajność energetyczną, ale również o stylistykę wykonania. Pompy ciepła są kompaktowe i bezproblemowo przystosowują się do mieszkań o różnorodnej kubaturze. Mogą być operowane bezdotykowo przy pomocy wygodnej aplikacji, bądź sterownika. Zaopatrzone są również w przeróżnego typu opcje, takie jak tryb pracy nocnej, czy tryb mechaniczny, co zwiększa komfort obsługi. Ponadto mogą wpierać pracę innych urządzeń grzewczych.

Jesteśmy dystrybutorem wysokiej jakości pomp ciepła powiększających skuteczność energetyczną Twojego mieszkania. Zapewniamy sprzedaż urządzeń grzewczych, w tym rekuperatorów i pomp ciepła, oraz podłączanie kompleksowych instalacji grzewczych. Dla nas najważniejszy jest Twój komfort. Wejdź na naszą stronę i poznaj szczegółową specyfikację każdej pompy ciepła. Pompa ciepła

Strona używa cookies
Ok