Ocieplenie domu to tak naprawdę jedna z najistotniejszych kwestii, o której powinieneś zastanowić się jeszcze na etapie budowy domu. Jeszcze 10 lat temu wybór co do materiałów izolacyjnych był bardzo ograniczony. W hurtowniach były jedynie dostępne takie materiały jak styropian, czy wełna mineralna. Jednak z każdą następną fazą rozwoju badań nad nowoczesnymi sposobami ocieplania budynków, zaczęły się na rynku pokazywać izolacje pod różnymi względami pionierskie. Twórcy materiałów izolacyjnych szukali produktu, który urzeczywistniałby wymagania zdrowotne (brak czynników alergicznych) i efektywności (wysoka wydajność energetyczna). Istotny był również wymiar komfortu pracy z danym materiałem izolacyjnym, ponieważ wcześniej stosowane rodzaje nie dość, że nie były funkcjonalne, to silnie podrażniały skórę i oczy (mowa tu o wełnie mineralnej). Po kilku latach starań o wynalezienie innowacyjnej technologii ociepleń, do sklepów trafiła pianka poliuretanowa.

W szybkim tempie stwierdzono, że pianka PUR jest tworzywem wysoce praktycznym, gwarantującym doskonałą izolację termiczną nie tylko mieszkań, ale także hal magazynowych. Konsumenci uwielbiają piankę za szybkość krycia konkretnej powierzchni, za możliwość aplikacji w trudno dostępne miejsca, jak i za ekonomię przestrzeni, dzięki aplikacji cienkiej warstwy izolacji. Izolacja pianką cieszy się co raz większą popularnością. Dlaczego? O tym dowiecie się przechodząc dalej.

Rodzaje pianki poliuretanowej

Istnieją dwa rodzaje pianki poliuretanowej – otwartokomórkową i zamkiętokomórkową. Te dwa typy pianki różni przede wszystkim konstrukcja, ale również wykorzystanie. Systemy zamkniętokomórkowe wykorzystuje się przy izolacji takich przestrzeni jak: dachy, fundamenty, ściany, czy rurociągi. Stosuje się je przy izolacji natryskowej, przy wytwarzaniu płyt warstwowych i elementów wykończeniowych. Zamkniętokomórkowa pianka pro odznacza się gęstą konsystencją w granicach od 35 do 300 kg/m3, przez co nie absorbuje wilgoci i może być wykorzystywana w zróżnicowanych warunkach temperaturowych. Z kolei pianka otwartokomórkowa stosowana jest przeważnie w izolacji wnętrza wszelkich budynków (poddasze i ściany działowe). Konstrukcja pianki, jak sama nazwa sugeruje składa się z komórek o otwartej budowie, przez co doskonale przepuszcza wilgoć. Pianka otwartokomórkowa nie obciąża obiektu i jest ekologiczna, dzięki zastosowaniu wody jako czynnika spieniającego.

Pianka poliuretanowa i technologia

Najpoważniejszym problemem związanym z ociepleniem budynku jest powstawanie tak zwanych mostów cieplnych. Użycie pianki PUR całkowicie eliminuje ten problem, ponieważ surowiec wpływa do najbardziej niedostępnych miejsc. Pianka (zarówno otwartokomórkowa, jak i zamnkiętokomórkowa) modyfikowana jest już na placu budowy. Dzięki zastosowaniu profesjonalnych wysokociśnieniowych maszyn pianka aplikowana jest na określone powierzchnie, poziome,jak i pionowe. Docieplenie pianką jest bardzo lekka i wypełnia znacznie mniej powierzchni niż tradycyjne materiały ociepleniowe. Dodatkowo usztywnia konstrukcję wszelkich budynków. Systemy poliuretanowe aplikowane są w bardzo ekspresowym czasie, co zazwyczaj jest czynnikiem decydującym przy doborze metody docieplenia. A co z jej przeznaczeniem? Z pianki PUR możemy wykonywać ocieplenia domów, ocieplenia hal magazynowych, oraz ocieplenia kurników.

Dlaczego warto stosować izolację z pianki PUR?

Pianka poliuretanowa to znakomita alternatywa dla tradycyjnych sposobów izolacji. Przede wszystkim dlatego, że przy jej stosowaniu minimalizuje się grubość warstwy izolacyjnej. Pianka PUR jest neutralna dla otoczenia i niegroźna dla osób cierpiących na alergie. Gwarantuje najlepszy poziom izolacji ciepła w wnętrzach obiektów budowlanych, gdyż nie zmienia swoich cech nawet po wielu latach stosowania. Nie dość, że gromadzi ciepło w pomieszczeniach w zimę, to jeszcze chroni przed ich ogrzaniem w lecie. Niski parametr nasiąkania wody powoduje, że w materiale nie atakują grzyby, ani pleśń. Ostatni czynnik, o którym dobrze napisać, to łatwa aplikacja pianki. Pianka Pro zapełnia najmniejsze powierzchnie bez najmniejszego problemu. Jej konstrukcja zapewnia całkowitą przyczepność do wszelkiego rodzaju podłoża.

Odpowiednie docieplenie domu to gwarancja komfortu przy niskiej temperaturze na zewnątrz. Mieszkańcy budynków ocieplonych pianką PRO zaświadczają, że taka metoda izolacji jest najbardziej efektywna i najwygodniejsza w aplikacji. Opłaty za użycie pianki poliuretanowej i izolacji styropianowej są bardzo zbieżne, zatem przy wyborze metody docieplenia budynku warto pomyśleć o nowoczesnych systemach poliuretanowych. To nie tylko optymalizacja wydatków ale także czasu.

Jeśli Wasz wybór padnie na izolację pianką, następnym krokiem jest wybór producenta. Jedną z rekomendowanych przez nas firm jest KDP Pro. Przedsiębiorstwo to od 20 lat specjalizuje się w technologii ociepleń nie tylko obiektów lokalowych, ale także przemysłowych. Proponuje pianki natryskowe, zalewowe i formowalne. KDK Pro to specjaliści od poliuretanu, którym nie straszne są żadne wyzwania. Więcej dowiecie się na ich stronie, na którą Was zapraszamy: ocieplanie hal magazynowych.

Strona używa cookies
Ok