Wybieramy system grzewczy

Wybór systemu grzewczego - Kotły gazowe Toruń - Pompy ciepła Toruń - Piece na ekogroszek Toruń - Urządzenia grzewcze Toruń

Wybór systemu grzewczego - Kotły gazowe Toruń - Pompy ciepła Toruń - Piece na ekogroszek Toruń - Urządzenia grzewcze Toruń

Sprawny system grzewczy to największa inwestycja przy budowie nowego domu. Przy jego doborze musimy kierować względami radykalnych wydatków, wielkością powierzchni budynku, funkcjonalności i naturalnie efektywności. Odpowiednio dopasowana instalacja grzewcza, połączona z właściwą izolacją budynku wpływa na zmniejszenie wydatków związanych z ogrzewaniem jak i likwidacją skutków nadmiernej wilgoci. W dzisiejszych czasach producenci proponują nam wygodne rozwiązania w zakresie instalacji grzewczych. Częściowo zmechanizowane urządzenia, takie jak pompy ciepła, czy kotły na gaz współgrają z wszelkimi zasadami bezpieczeństwa i ochrony środowiska naturalnego. Są to mechanizmy osiągalne dla każdego z nas. Jednak są tak odmienne, że dobór odpowiedniej instalacji nie jest często jednoznaczny. Spróbujemy przedstawić Ci najciekawsze instalacje grzewcze. Jesteśmy przekonani, że znajdziesz odpowiednie urządzenie dla siebie i swojej rodziny.

Zanim jednak wykonamy analizę wybranych instalacji centralnego ogrzewania, pomyślmy nad tym co dobrze jest rozważyć przed zakupem właściwego wyposażenia. W zasadzie mamy możliwość wypunktować 3 główne elementy, które oddziałują na decyzję w kwestii systemu grzewczego. Przede wszystkim jest to czynnik grzewczy, czyli ogrzewanie wodą, lub ogrzewanie powietrzem, z czego najpopularniejsze jest w naszym kraju ogrzewanie wodne. Następną sprawą jest wybór źródła energii. Najczęściej energia cieplna tworzona jest w procesie spalania danego paliwa, którym jest gaz, drewno, węgiel, olej opałowy, czy też modny ekogroszek. Następnym systemem jest odzyskiwanie ciepła z otoczenia, co zapewniają wydajnościowe pompy ciepła. Również potrzebujemy się zastanowić nad tym, który wariant systemu grzewczego okaże się nas najbardziej korzystny – ogrzewanie ścienne, podłogowe, czy sufitowe. Teraz jesteś gotowy do podjęcia następnego kroku, czyli wyboru konkretnego urządzenia do własnej kotłowni.

Gazowe kotły do centralnego ogrzewania

Piec gazowy doprowadzi do redukcji wydatków związanych z ogrzewaniem w mieszkaniu. Jednakże warto jest mieć na uwadze, że do jego sprawnego działania potrzebne jest podłączenie systemu do struktury gazu płynnego, lub zbudowanie prywatnego magazynu z paliwem. Wiąże się to z akcesoryjną inwestycją, która niewątpliwie zwróci się po pewnym okresie, chociaż musimy liczyć się z tym, że jesteśmy zmuszeni uzależnić się od dostawcy gazu, co dla niektórych może być niewygodne.

Jednym z najczęściej wybieranych pieców gazowych, jest piec marki Buderus, który został wyposażony przez producenta w funkcję celnego skonfigurowania temperatury i szybkiej zmiany ilości zużywanego gazu. Kotły gazowe Buderus mają, zależnie od typu otwartą bądź zamkniętą przegrodę spalania. W pierwszym przypadku znaczy to, że powietrze dostarczane jest z otoczenia, a w drugim, że przemieszczane jest przez profesjonalne przewody. Niezależnie od zakupu któregoś rodzaju systemu, każdy piec gazowy posiada wyjątkowy system ograniczający do zera możliwość odwrócenia cyklu spalin, jak i całkowitego ochłodzenia się ocieplanych pomieszczeń.

Oto najważniejsze korzyści pieców gazowych:

  • Znaczny stopień bezpieczeństwa
  • Urządzenia zróżnicowane pod względem ocieplanej powierzchni (kotły jednofunkcyjne lub dwufunkcyjne)
  • Prosta konstrukcja (kotły stojące albo wiszące)

Kotły grzewcze na ekogroszek – łatwe ogrzewanie

Eko groszek klasyfikuje się w poprzednich latach do najczęściej stosowanych materiałów do ogrzewania. Jest nie drogi i niezwykle wydajny. Kotły na ekogroszek najbardziej poprawnie jednak funkcjonują w budynkach jednorodzinnych, a to z uwagi na konieczność magazynowania opału. Rzadziej instalowane są zatem w blokach wielorodzinnych, choć oczywiście taka możliwość też istnieje. Spójrzmy teraz na specyfikę tego rodzaju systemu ogrzewania. Piece na ekogroszek kwalifikowane są do grupy kotłów na paliwo stałe, które od dłuższego czasu oferowane w branży urządzeń centralnego ogrzewania. Dzielą się na piece z górnym spalaniem i kotły z dolnym spalaniem. Jedno od drugiego różni się wyłącznie obsługą, przy czym kotły ze spalaniem dolnym mogą być operowane automatycznie. Powietrze dociera do środka pieca poprzez zainstalowany wiatrak. Nadmieniona już wcześniej marka Buderus, tworzy kotły na ekogroszek z profesjonalnymi czujnikami, które chronią przed pożarem.

Co do istotnych zalet należy wyróżnić 3:

  • Popularność surowca opałowego
  • Niezwykle prosta, wręcz instynktowna obsługa
  • Stosowna regulacja zwiększająca potencjał grzewczy

Pompy ciepła – ciepło z natury

W trosce o naturalne środowisko, jak i budżet Klientów, zostały wynalezione, pompy ciepła – systemy odbierające energię z środowiska. Pompy ciepła nie pobierają żadnego paliwa. Czynnikiem grzewczym jest tu, zależnie od rodzaju, powietrze, woda, lub też grunt. Tak inteligentne rozwiązanie umożliwia jeszcze bardziej obniżyć koszty związane z ogrzewaniem. Działanie pompy ciepła możemy przyrównać do pracy lodówki, z tym że w przeciwnym kierunku. Uzyskane z środowiska źródło termiczne kondensuje się, a powstająca para zostaje zagęszczona, przez co zasila obieg wody grzewczej. Prosty układ, ale jak efektywny.

Walory pompy ciepła to przede wszystkim:

  • Wykorzystanie łatwo dostępnych źródeł do odzyskania energii
  • Najwyższa wydajność grzewcza spośród obecnych rozwiązań
  • Kooperacja z dowolnym rodzajem ogrzewania

Wymieniliśmy i scharakteryzowaliśmy Wam najciekawsze instalacje grzewcze. Wszystkie wymienione instalacje występują w w ofercie dystrybutora urządzeń grzewczych: pompy ciepła Bydgoszcz

Strona używa cookies
Ok