Ceny stworzenia strony internetowej i sklepu internetowego bardzo się od siebie różnią. Współcześnie na rynku dostępne są rozwiązania, dzięki którym za nieduże pieniądze możemy zbudować stronę internetową i sklep internetowy od początku do końca. Bardziej wymagający Klienci mogą zainwestować w projekt dedykowany, który cechuje się funkcjonalnością i pełnym dostosowaniem do ich koncepcji. Tak naprawdę ceny stworzenia strony internetowej, czy sklepu internetowego nie są obecnie, aż tak wygórowane. Nie potrzebne są nam praktycznie żadne umiejętności webmasterskie, do prowadzenia i kierowania stronami internetowymi. Wszystko otrzymamy w atrakcyjnej cenie i w kilku ruchach myszki. Podpowiadamy ile kosztuje sklep internetowy.

Ile kosztuje sklep internetowy?

Ceny założenia sklepu internetowego wahają się w granicach od 0 do nawet 50 000 złotych. Obecnie możemy skorzystać z zupełnie darmowych i prostych systemów, dzięki którym założenie sklepu internetowego zajmuje kilka chwil. Jeśli jednak nasze oczekiwania są większe, możemy skorzystać z równie bogatej oferty płatnych systemów sieciowych. Najbardziej rozwiniętą, i najbardziej kosztowną opcją są dedykowane sklepy internetowe, uszyte na miarę potrzeb indywidualnego Klienta.

Koszty darmowego oprogramowania?

Takie oprogramowania jak Prestashop czy Magento to najlepsze rozwiązanie dla osób które maja w planach założenie własnego sklepu internetowego. Są to bezpłatne i powszechne programy, które umożliwiają zbudowanie sklepu internetowego na podstawie intuicyjnego schematu. W wielu przypadkach założenie podstawowego sklepu internetowego jest darmowe. Cena rośnie w przypadku modyfikacji witryny, kiedy niezbędne jest wprowadzenie zmian i dopasowanie funkcji strony do indywidualnych wymagań, korzystając z specjalnych modułów lub pomocy programisty. Jedną z wad systemów bezpłatnych jest brak wsparcia technicznego, w szczególności dla osób, które nie posiadają umiejętności programistycznych. Normalnie opłata za założenie sklepu internetowego w darmowych oprogramowaniu wynosi od 0 do 5000 złotych.

Koszty płatnego oprogramowania

Płatne oprogramowania do budowania sklepów internetowych tworzone są przez wyspecjalizowane firmy informatyczne, które kontrolują ich funkcjonowanie i szybko reagują w przypadku jakichkolwiek błędów. Dużą zaletą takiego oprogramowania jest możliwość kontaktu z serwisem i natychmiastowe wsparcie systemowe. Pracownicy firm internetowych, tworzących odpłatne oprogramowania są w stanie w kilku ruchach zbudować sklep internetowy i równie szybko wprowadzać zmiany. Związane jest to z dodatkowymi, często wysokimi kosztami. Wybierając takie rozwiązanie, jesteśmy zdani na firmą informatyczną, która z zazwyczaj nie pozwala nam na samodzielne modyfikowanie strony. Koszty skorzystania z płatnego oprogramowania wynoszą od 3 000 do 15 000 złotych.

Koszty dedykowanego sklepu internetowego

Dedykowany sklep internetowy to usługa która będzie spełniała wszelkie oczekiwania Klientów. Koszty za stworzenie takie projektu są najwyższe, a to w związku z zaprojektowaniem wyglądu i funkcji sklepu od podstaw. Koszty stworzenia takiego sklepu rozpoczynają się w granicach 5 000 złotych, a kończą się na nawet na 50 000 złotych. Oczywiście jest to opłacalna inwestycja dla osób, które oczekują indywidualnych rozwiązań, w pełni dostosowanych do ich wymagań

Jakie są opłaty za stworzenie strony internetowej?

Ceny zbudowania strony internetowej zależą od wyglądu strony, od jej funkcjonalności i od zawartości. Koszt założenia strony internetowej , która wyposażona jest w podstawowe informacje to minimum 50 złotych. Jeśli jednak oczekujemy strony o bogatej treści i o wysokiej jakości grafice możemy być gotowi ponieść koszty sięgające do nawet 50 000 złotych.

Rodzaj strony www

Typ strony to czynnik, który ma zdecydowany wpływ na wielkość kosztów za stronę. Możemy rozróżnić dwa typy stron internetowych – strony wizytówki i strony oparte na systemie CMS. Strona wizytówka to optymalna wersja strony która zawiera ogólne informacje o firmie, o usługach i produktach. Zazwyczaj zawiera kilka tekstów i zdjęć. Koszt wykonania strony tego rodzaju to 500 – 1000 złotych. Strony oparte o CMS, to inteligentne i przede wszystkim atrakcyjne wizualnie strony, wykonywane za pomocą bogatego w funkcje panelu administracyjnego. CMS to system zarządzania treścią, który umożliwia nam pełne dostosowanie strony internetowej do wymagań użytkowników. Zbudowanie strony przy pomocy intuicyjnego oprogramowania to koszt w wynoszący od 2500 do 8000 złotych.

Formy graficzne.

Estetyka wykonania strony internetowej jest bardzo ważna,z uwagi na to, że wielu odbiorców naszej strony zwraca uwagę na atrakcyjną grafikę i oryginalny pomysł. Nowoczesna technologia umożliwia nam wykonanie każdego, najbardziej zaawansowanego elementu graficznego. Oczywiście wpłynie to na wymiar naszego budżetu. Pomysłowa grafika i  jej jakość może mieć niebagatelny wpływ na wysokość opłat za projekt strony www.

Funkcje strony www.

Dostosowanie funkcji strony internetowej do potrzeb użytkowników ma ogromny wpływ na popularność strony. Modyfikacje strony niewątpliwie znajdą odzwierciedlenie w wysokości budżetu, lecz z drugiej strony rezultatem tych zmian będzie zwiększona aktywność na naszej stronie.  Jeśli jednak doceniasz indywidualne rozwiązania i niezależność, warto jest zainwestować w zaprogramowania strony zgodne z Twoimi oczekiwaniami.

Obecność w sieci jest dziś ogromnie ważna. Atrakcyjność strony internetowej i łatwość obsługi sklepu internetowego, to bodźce, które znajdą odbicie w popularności naszej firmy. Strona internetowa i sklep internetowy to inwestycja, która zwróci nam się w przyszłości. Jeśli stawiamy na oryginalność i praktyczność, spory wydatek na stronę internetową będzie koniecznością. Im większa będzie nasza inwestycja w  stronę i sklep internetowy, tym bliżej będziemy sukcesu.

Strona używa cookies
Ok