Maszyny rozlewnicze dla każdej gałęzi przemysłu

Nalewarki Maszyny Rozlewnicze Nalewaczki Ultrapak

Nalewarki Maszyny Rozlewnicze Nalewaczki Ultrapak

Jaką wybrać nalewarkę do swojej firmy?

Dowolna linia fabryczna musi posiadać stosowną maszynę rozlewniczą, przy użyciu której artykuł ekspresowo znajdzie się w szklanej butelce. Nie może w nim być go za mało, bowiem nie dopełni standardów i zostanie odsunięty, ani zbyt dużo – stworzy spore straty materialne. Dzięki firmie Ultrapak w Polsce można nabyć innowacyjne nalewarki tłokowe, Ultra Clean, ciśnieniowe, grawitacyjne, z przepływomierzami, próżniowe, wagowe oraz w odmianie monobloków. Maszyny rozlewnicze od Ultrapak charakteryzują się odporną stalową budową oraz dużą efektywnością. W salonie firmy można liczyć na rozległą konsultację profesjonalistów, którzy od lat działają w zawodzie. Nalewarki można dobrać do specyficznych oczekiwań Nabywcy, przykładowo. określonego wytworu, sprawności lub toku rozlewu. Znakomicie sprawdzą się w wielorakich branżach przemysłu: wody mineralnej, napojów nabiałowych, wina, spirytusu, napojów izotonicznych, soków owocowych z dodatkami i bez dodatków. Skuteczność nalewarek mieści się w obrębie od 3.000 do 90.000 napełnionych opakowań w przeciągu pojedynczej godziny. Maszyna zapełnia szklane oraz syntetyczne butelki oraz puszki do konserw. Do gęstych, zawiesistych, posiadających większe części przetworów przeznaczone są dozownice. Chodzi tutaj przykładowo o dressingi, dżemy, majonezy, ketchupy, sosy, oleje jadalne oraz silnikowe, pasztety, zupy rybne, potrawy z mięsiwem, przetwory pomidorowe, zagęszczone mleko, mokre pasze dla zwierząt, jedzenie dla niemowląt. Wśród dozownic wyróżnia się: dozownice próżniowe, rotacyjne, tłokowe, kieszeniowe, wolumetryczne, półautomatyczne, automatyczne, pionowe oraz grawitacyjne, maszyny rozlewnicze Bag-in-Box, do kegów PET oraz kegów ze stali nierdzewnej.

Maszyny rozlewnicze – opis najważniejszych rodzajów

Czołowym rodzajem są nalewarki tłokowe, które wprowadzają towar w butelki bądź puszki za pomocą profesjonalnych tłoków umieszczonych w cylindrach. Dowolny tłok zasysa miarę wody mineralnej lub wina oraz wylewa ją do oddzielnych butelek. Porcja może obejmować od 5 – 1200 ml. Dowolna głowica posiada własny tłok. Nalewarki nadciśnieniowe zdecydowanie sprawdzą się przy nalewaniu produktów z gazem. W zasobniku buforowym tworzone jest wysokie ciśnienie, przy pomocy którego gazowany napój zanadto się „nie spieni”. Maszyny rozlewnicze ciśnieniowo – przelewowe stosuje się generalnie do wlewania wyrobów w butelki szklane i PET. Są to np. majonezy albo przetwory, które mają gęstość „rzadką”, pieniącą się czy średniolepką. Sprawdzą się w branży kosmetycznej i chemicznej, ponieważ są w stanie ulokować w plastikowej butelce od 100ml – 10 l wyrobu. Nalewarki podciśnieniowe przystosowuje się do rozlewu alkoholi albo pozostałych płynów bez CO2. Tu artykuł jest zasysany przy wykorzystaniu ejektora. Ciśnienie w zbiorniku jest znacząco niższe od atmosferycznego. Maszyny rozlewnicze z przepływomierzami są wyjątkowo precyzyjne przy mierzeniu artykułu za pośrednictwem urządzeń do pomiaru objętości lub masy – a mianowicie przepływomierzy. Występują np. w typie elektromagnetycznym i masowym. Maszyny rozlewnicze do rozlewu w kegi PET mogą pracować z rozmaitymi modelami kegów: Petainer®, Ecokeg®, Key-Keg®, Dolium®, Polikeg® oraz Key Keg® Slim Line. Nalewarki do nalewu w opakowania Bag-in-Box, a konkretnie maszyna STERILBOX, mogą być uzbrojone w dźwignię. Stosując ją operator rozwiera oraz zawiera kegi. Nalewarki w kegi ze stali kwasoodpornej – MASTERKEGS – przystosowuje się zwykle do sektora, w którym wytwarza się wino bądź piwo.

Dostosowanie maszyn do istniejących linii produkcyjnych

Przedsiębiorstwo Ultrapak może też stworzyć skończoną linię technologiczną. Zazwyczaj specjaliści przedsiębiorstwa opierają się na postulatach Zainteresowanego, np. co do wyrobu, który będzie przez nią produkowany, jaką płaszczyznę ma ona wykorzystywać? Do obecnej chwili z oferty przedsiębiorstwa zaczerpnęli: Invento, Nałęczów Zdrój (Cisowianka), Augustowianka, Żywiec Zdrój, Staropolanka, Bartex, Akwawit – Polmos Wrocław, CEDC International (wyrabiający wódkę Bols) i Wosana. Maszyny rozlewnicze mogą być wyprodukowane w wariancie monobloków bądź trójbloków. Jeśli chodzi o te pierwsze, to Zainteresowany może dokonać wyboru spośród czterech typów – Magic, Magic FW, Master i Master Can. W procedurze „sterylnej” bądź Ultra Clean. Dzięki wskazanym rozwiązaniom można w ekspresowym tempie rozlewać towary wyjątkowo wrażliwe bakteriologicznie, przykładowo. mleko o przedłużonym terminie zdatności do skonsumowania. Linie techniczne wykonane przez Ultrapak odznaczają się indywidualnym zakresem, wysoką sprawnością przy równoczesnym uwzględnieniu ekonomiczności poboru mocy oraz wypełnianiem wszystkich wymogów higieny. Partnerstwo z słynnymi producentami w zakresie produkowania maszyn przemysłowych dało przedsiębiorstwu Ultrapak sposobność na zdobycie docenienia w oczach Klientów. Chodzi o takich wytwórców, jak FT System, Dimac, P. E. Labellers, Zalkin, Cosmopack i grupa CFT. Dzięki nim linię przemysłową można zaopatrzyć w etykieciarki, zakręcarki, tunele grzewcze, orientatory, rozdzielacze rzędów, narzędzia do dokonywania korekt oraz in.

Szczegółowe informacje o ofercie można znaleźć klikając w link – MASZYNY ROZLEWNICZE

Strona używa cookies
Ok