Oferta etykieciarek i innych maszyn pakujących od firmy Ultrapak

ETYIECIARKA PE LABELLERS - MASZYNY ETYKIETOWANIE ETYKIECIARKI PRZEMYSŁOWE

ETYIECIARKA PE LABELLERS - MASZYNY ETYKIETOWANIE ETYKIECIARKI PRZEMYSŁOWE

Technologie nanoszenia etykiet na opakowania

P. E. Labellers od lat 70. XX wieku specjalizuje się w wytwarzaniu maszyn etykietujących. W początkowej fazie funkcjonowania firmy nanoszenie etykietek odbywało się za pomocą procedurze „cold glue labelling”, czyli: zimnych etykieciarek. Potrzeby rynku były jednakże tak potężne, iż firma zadeklarowała, że będzie opracowywać urządzenia indywidualne. Przedsiębiorstwo Ultrapak posiada więc w swojej ofercie różnego rodzaju etykieciarki P. E. Labellers. Należą do nich aplikatory segmentowe, aplikatory dwukaruzelowe oraz etykieciarki liniowe. Etykieciarki modularne stosuje się do aplikowania różnorakich nalepek, przykładowo papierowych, samoprzylepnych i adhesleeve. W tym momencie można zakupić trzy typy aplikatorów etykiet modularnych: Modular Top, Modular Plus i Modular Fix. Natomiast maszyny karuzelowe perfekcyjnie sprawdzą się do nanoszenia papierowych banderoli przy wytwarzaniu spirytusu, wina lub produktów spożywczych. Ostatni wariant aplikatorów etykiet – etykieciarki liniowe – przeznaczone są do banderoli sleeve (rękawa termokurczliwego PVC). Potrafią nalepiać banderole na wypełnione produktem oraz puste opakowania. Jakie techniki są używane przy oznaczaniu produktów? Mianowicie obecnie stosuje się technologię cold – glue (zimny klej), hot – melt (klej topliwy), roll – fed, sleeve (rękaw termokurczliwy PET i PVC) oraz naklejki samoprzylepne (self – adhesleeve). Oryginalnym rozwiązaniem jest technika adhesleeve, która pozwala ominąć niedogodność nanoszenia etykiet z rolki za pomocą kleju topliwego, ponieważ obliguje on do wykorzystywania specjalnych specyfików chemicznych, np. rozpuszczalników. Po pierwsze podwyższa to niebywale koszty etykietowania, po drugie – źle wpływa na zdrowie człowieka oraz środowisko przyrodnicze, a po trzecie – technologia ta jest niepewna. W liniach o gigantycznych wydajnościach najlepiej wykorzystywać adhesleeve master – slave. Te etykieciarki są w stanie aplikować naklejki ze skutecznością do 60.000 sztuk produktów na godzinę. Znakomitym dodatkiem jest tutaj zespół samoczynnego załączania rolki. Podsumowując: Ultrapak jest uwierzytelnionym dystrybutorem etykieciarek P. E. Labellers, które z powodzeniem są w stanie naklejać etykiety syntetyczne z roli (PET, ROSO, PVC, OPP, BOPP), nalepki samoprzylepne nietransparentne, transparentne, wykonane z papieru, syntetyczne oraz etykietki cięte z papieru z klejem zimnym lub termotopliwym.

Rodzaje etykieciarek oferowanych przez Ultrapak

Maszyny etykietujące oferowane przez Ultrapak posiadają kilka zasadniczych własności: funkcjonalne kształty zwiększające funkcjonalność, podwójne śruby wejściowe, śruby oddzielające, karuzelę środkową i samocentrujące platformy. Funkcjonalne układy aplikatorów etykiet dotyczą wszelkich osłon oraz ram maszyny, co bardzo podnosi poziom bezpieczeństwa. W katalogu firmy znaleźć można następujące rodzaje: Roll-Line, Futura, Futura Top, Pratica, Rollmatic, Splendid, Maya i Rotaxa. Na specjalną uwagę zasługują maszyny etykietujące Rotaxa oraz Rollmatic. Pierwsza zdecydowanie sprawdzi się przy przyklejaniu banderoli papierowych na szyjki produktów. Jest idealna do mocowania nalepek w formacie litery „L” oraz „U” przy użyciu kleju zimnego lub zestawienia go z klejem termotopliwym. Uzbrojenie w dwa zestawy karuzelowe udostępnia możliwość zrealizowania po sobie dwóch funkcji: ułożenia na szyjkę od butelki banderoli oraz zaciśnięcie wraz z nią zakrywki (z wykorzystaniem równorzędnej karuzeli). Model Rollmatic to etykieciarka na miarę naszych czasów, dzięki której można liczyć na wyjątkowo dużą efektywność linii produkcyjnej – od 4.000 do 60.000 nałożonych banderoli w ciągu godziny. Banderole mogą być wytworzone zarówno z polistyrenu, polipropylenu, plastiku, jak z polietylenu. Na akcesorium owej etykieciarki znajdują się m.in. wspornik (bądź trzon rolki), układ cięcia etykiet, sensory markerowe, czujniki śledzenia naprężenia folii, bęben do kierowania etykiet, napęd serwomotorowy, urządzenie likwidujące przemieszczanie się folii, topielnik i wałek. Wariant Rollmatic można w przystępny sposób modyfikować za sprawą panelu dotykowego. Prędkość banderolownicy jest uzależniona od falownika i przełącza się mechanicznie. W zależności od wariantu posiada akcesoria nadzorujące, centralny zespół smarownic, system znajdowania i wydawania etykiet, urządzenie stopujące, komputerowy układ naciągania i układania folii, automatyczne odnajdowanie krańca rolki z banderolami, mechaniczną autodiagnostykę, pomoc z wyjaśnieniami, szafę do sterowania maszyną, detektor niskiego poziomu kleju, układ recyrkulacji kleju termotopliwego z pompą zębatą oraz topielnikiem i osłony zabezpieczające. Topielnik z modelu Rollmatic składa się z układu liniującego banderole, walca transferowego, walca tnącego, rolki z jednym dyskiem nośnym (lub dwoma) i wałka klejowego. Głównymi korzyściami ze stosowania oferowanych aplikatorów etykiet są przede wszystkim: większa o ok. 70% liczebność etykiet na jednej rolce, łatwość obróbki cienkich folii, ograniczona liczba zastojów na linii technologicznej, ekologiczność poprzez wykluczanie klejów termotopliwych oraz rozpuszczalników, eliminacja noży przeciwbieżnych, dość niski pobór energii oraz obniżenie kosztów na części wymienne.

Rodzaje maszyn pakujących dostarczanych przez Ultrapak

W salonie przedsiębiorstwa Ultrapak można zamówić pojedyncze pakowaczki które są łatwe w zsynchronizowaniu z istniejącą linią produkcyjną, jak i kompleksowe rozwiązania. Owijarki do palet, roboty przemysłowe do układania opakowań na stosy, rozdzielacze rzędów, orientatory czy kartoniarki. Dzięki nim można efektywnie pakować słodycze, daktyle, sól, płatki śniadaniowe, owoce bądź ryż. Ładowanie realizuje się z wykorzystaniem nowoczesnych technik w obszarze otrzymywania próżni, duszenia w woreczkach próżniowych oraz napowietrzania produktu. Specjalnym rodzajem pakowaczek są te, które umieją perfekcyjnie owinąć dziczyznę, chroniąc jego atuty smakowe oraz wizualne. Maszyny pakujące od firmy Ultrapak są nieskomplikowane w czyszczeniu, konserwacji, serwisie i naprawie. Do wszystkich najlepiej zamówić oryginalne części zamienne. Przeważnie są uzbrojone w program samoczyszczący (np. tunele pakujące). Takie pakowarki jak tunele stosują wielorakie metody zgrzewania: za pomocą szerokiego zgrzewu z płaskim drutem, zgrzewu bi-aktywnego, zgrzewu z odcięciem z drutem albo zgrzewu z częścią do ścięcia. Jeżeli chodzi o tunele do pakowania przemysłowego to umieją one pracować z woreczkami moletowanymi, termokurczliwymi, workami PE i woreczkami PA. Ogólnikowo tunele pakujące można podzielić na komorowe, do napełniania gazem i listwowe. Paletyzatory (np. roboty przemysłowe) są wytwarzane zwykle jako maszyny sprawujące funkcję paletyzacji i depaletyzacji. Jest to dużo praktyczniejsze i ekonomiczniejsze rozwiązanie. Kompletne projekty maszyn są wykonywane na bazie indywidualnych wymogów Klienta, przykładowo. jego przewidywania co do efektywności danej linii produkcyjnej. Również powiązania pomiędzy maszynami są w tenże sposób projektowane. Zainteresowani mogą więc dostosować linię do określonego towaru, przykładowo. płatków owsianych.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej o ofercie kliknij w link – MASZYNY PAKUJĄCE

Strona używa cookies
Ok