Jak zaplanować, zorganizować i udekorować swój ślub?

dekoracje weselne Toruń

dekoracje weselne Toruń

Ślub to dla zdecydowanej większości osób kluczowe przeżycie w życiu. Nic nadzwyczajnego, że osoby, które biorą ślub, pilnują tego, aby był to dzień niepowtarzalny. Więc coraz więcej par młodych sporą część czasu poświęca na to, aby perfekcyjnie zorganizować ślub. Brane pod uwagę jest przykładowo to w jaki sposób prezentuje się sala, a także jak wygląda wnętrze miejsca, gdzie zostanie zawarty ślub, oraz jakie ozdoby będą eksponowane w czasie ceremonii, czyli ogólnie rzecz biorąc – idzie o kwestie dodatków dekoracyjnych.

Minęły czasy, kiedy wystarczył jeden nijaki kwiatek na stole, pstrokate balony czy pożółkłe obrusy. I nie ma co się dziwić – otóż jest to bardzo znacząca ceremonia i możliwości na stworzenie jej niezapomnianej oprawy wizualnej jest bez dwóch zdań sporo. Zatem jakie mamy do wyboru dekoracje ślubne i co czym warto pamiętać?

Popularne dekoracje ślubne

Dekoracje weselne są przeważnie wykonane kryształu, drewnianych elementów, czy z materiałów tekstylnych. Jeśli chodzi o główne kolory, to nie ma obowiązku aby były to klasyczna biel, czy odcienie ecri lub czerwieni. Coraz częściej pary określają różne barwy, nierzadko bardzo nasycone. Popularny jest przykładowo purpurowy, szmaragdowy czy zielony.

Ciągle bardzo popularnym motywem dekoracyjnym na imprezach weselnych jest klimatyczne oświetlenie LED. Jest ono łatwe w podwieszaniu, wygląda efektownie, i przede wszystkim sprawia fantastyczne wrażenie. A ponadto oświetlenie jest w stanie ukryć niektóre defekty pomieszczenia, jeżeli takowe są. Jednak niektóre pary zamiast światła ledowego, wybierają lampiony lub wyłącznie świece.

Co się dekoruje na weselu?

Właściwie to mamy możliwość wszystko ozdobić, ponieważ dekoracje nie muszą być ani jednostajne, ani banalne, propozycje są w zasadzie nieograniczone: od ozdób z żywych roślin (np. kompozycje na stoły), przez właściwe oświetlenie sali. Natomiast gdy idzie o charakterystyczne oraz przeważnie ozdabiane rzeczy na weselach, to naturalnie są to stoliki oraz krzesła. Na stoliki przeważnie stawia się kompozycje kwiatowe w niebanalnych flakonach, bileciki z imionami zaproszonych, niewielkie upominki. Na krzesła zakłada się efektowne pokrowce, przybiera je się oprócz tego kokardami jak i gałązkami. Na specjalną uwagę zasługuje także stół małżonków, który najczęściej wyróżnia się większymi dekoracjami.

Jeżeli idzie o inspiracje na dekoracje ślubne, często elementy dekoracyjne ceremonii współgrają z aktualną porą roku. Na przykład latem na stolikach stawia dalie zamiast klasycznych róż. Dekoracje weselne możemy także zaprojektować tak, żeby odzwierciedlały one charaktery pary młodej bądź ich hobby. Tak jest przykładowo w wypadku ślubów, gdzie małżonkowie wywodzą się z innych kultur i zależy im na zestawieniu ich obu kultur.

Co zrobić, gdy nie możemy sami dekorować wesela?

Tylko z drugiej strony pojawia się pytanie, czy mając na głowie tyle kwestii związanych z organizacją ślubu, znajdzie się również czas na wyszukiwanie odpowiednich dekoracji weselnych? Pary, które ceremonie mają za sobą, potwierdzą że własnoręczny dobór dodatków weselnych był nie tylko czasochłonny, ale też nerwowy. Jednak co było dla nich najgorsze, to fakt, że efekt finalny ich samodzielnego dekorowania daleko odstawał od koncepcji, którą początkowo posiadali.

Aktualnie wybór dekoracji i możliwości ich zastosowania jest niemal nieograniczony. Niestety, dla tych par które na co dzień nie zajmują się tym wątkiem, wybór spośród tylu możliwości, jest w stanie skutecznie zrazić. A nie zapominajmy, że jednak ozdoby dotyczą nie tylko pomieszczeń. To również np. dekoracje na limuzynę albo zdobienie drzwi prowadzących na salę weselną.

Oczywiście nie oznacza to, że jeśli para młoda nie ma czasu, to musi rezygnować z atrakcyjnych dekoracji weselnych. Przyszła para nie musi także zgadzać się na dekoracje ślubne, które są „w pakiecie” danej restauracji czy innego lokalu. Nie okłamujmy się – takie ozdoby są nijakie i zazwyczaj nie pasują np. do stylu przyjęcia, tła muzycznego i tak dalej. Ponadto najczęściej parom zależy właśnie na tym, aby dekoracje ślubne odzwierciedlały specyfikę ich związku, a nie były powieleniem każdego minionego przyjęcia.

Na szczęście organizację ślubu i wesela możemy powierzyć doświadczonej firmie, która wyczaruje odpowiedni klimat w tak ważnym dniu. A jeśli nie będziecie pewni swoich projektów, doradca ślubny pomoże wam dokonać wyboru, wskaże różne możliwości, zainspiruje, a najistotniejsze – pomoże wam w obowiązkach które mogłyby być stresujące i długotrwałe.

Konsultant ślubny – pomocnik w organizacji ślubu

Zlecanie firmie dekoracji kościoła, urzędu czy auli weselnej ma ponadto inne zalety. Jedną spośród nich jest fakt, że nie trzeba kupować ozdób na własność. Firmy zajmujące się dekorowaniem uroczystości weselnych posiadają własny zestaw ozdób. Dzięki temu odpada problem związany z kosztami na dekoracje, które efektownie wygląda na ślubie czy weselu, jednak późniejsze ich rozbieranie i poszukiwanie miejsca, gdzie możemy je złożyć, jest dość skomplikowane. Ponadto znaczna część z motywów dekoracyjnych jest niepraktyczna do użycia we własnym domu.

Na czym polega współpraca ze specjalistami od dekoracji weselnych?

Przede wszystkim taka agencja omówi z tobą twoją koncepcję, uwzględni twoje pomysły i możliwości, skonsultuje z tobą temat przewodni dekoracji weselnych, w tym także kolory i porównanie kilku z nich a dalej przygotuje projekt dekoracji wesela.

Takie rozwiązanie posiada dużo zalet. Oprócz tego, że nie ma potrzeby zadręczać się, tym, czy wszystko zostało przygotowane i czy dekoracje będą współgrać ze sobą, to jednocześnie przyoszczędzicie dużo czasu i nerwów. Jeśli poszukujecie wsparcia przy dekoracjach ślubnych, to z pewnością warto poznać możliwości, które oferuje konsultantka ślubna. Aby poznać więcej informacji o dekoracjach ślubnych, kliknij w widoczny adres: dekoracje weselne Toruń.

Strona używa cookies
Ok