Sceneria dźwiękowa wesela wielokulturowego

Dj na wesele polsko-angielskie Wodzirej na wesele wielokulturowe Dj na wesele mieszane

Dj na wesele polsko-angielskie Wodzirej na wesele wielokulturowe Dj na wesele mieszane

Jeżeli oboje pochodzicie z innych państw oraz jesteście innego wyznania…

Wesela międzynarodowe to ogromne wyzwanie. Primo – wypada sprawić, by najbliższe osoby obu stron dojechały zgodnie z harmonogramem, po drugie – w trakcie wydarzenia powinny się obopólnie rozumieć, mianowicie wskazane są osoby, które rozumieją obydwa języki, po trzecie – program dźwiękowy musi być skutecznym kompromisem, co oznacza, że należy go przystosować do gustu Panny Młodej oraz Pana Młodego. Na takim przyjęciu mistrzowsko sprawdzi się dj – wodzirej, który opracuje scenerię muzyczną w oparciu o życzenia Młodej Pary. W Polsce regularnie wynajmuje się dj’a na wesela polsko-angielskie, polsko-węgierskie, polsko-portugalskie, polsko-słowackie, polsko-kanadyjskie, czy polsko-wenezuelskie. W trakcie ich planowania powstaje dużo dylematów, którymi właściwie nie muszą martwić się Ci, którzy mają swoje korzenie w granicach jednego państwa. W sytuacji, gdy wesela małżonków „mieszanych” trzeba postawić na „odrobinę obyczajowości” krajowej i egzotycznej. Dotyczy to wszelkich rytuałów, posiłków, instrumentalisty i innych atrakcji. Dużym kłopotem może być język, stąd trzeba na ową uroczystość zaangażować tłumacza, jeżeli Państwo Młodzi, członkowie rodziny czy koledzy niestety nie mogą tego uczynić. Na bieżąco będzie tłumaczył przemowy i wyjaśniał wszelkie obrzędy.
W jaki sposób zatem zespolić dwie obyczajowości, rozmaite doświadczenia oraz spowodować, ażeby przybyli nie byli znudzeni?

Wykorzystując talent i doświadczenie dj’a!

Właściwy dj na wesela mieszane wie przy użyciu jakich metod złączyć w trakcie wesela dwie odrębne tradycje. Każda familia będzie być może zupełnie inaczej przygotowana do tej uroczystości, więc wszystkie kontrasty powinien on prawidłowo wykorzystać. Nie jest najważniejsze to, na jakiego dj’a – wodzireja się zdecydujemy. Powinniśmy jednakże zwrócić uwagę na kilka spraw:

  • jego doświadczenie w organizowaniu tego typu imprez (sprawdźmy w jakiej liczbie naprawdę działał)
  • umiejętności wokalne, muzyczne bądź wodzirejskie (należałoby spojrzeć na filmy z zabaw, które uprzednio zostały przez niego opracowane)
  • zdolność wzniecania pozytywnych emocji u rodzin uczestniczących w analogicznych zabawach (np. na filmikach widać, iż goście na rozmaitych uroczystościach dobrze się bawią)
  • łatwość w dogadaniu się co do drobiazgów
  • spisanie umowy z wszystkimi detalami ile zapłacimy za oprawę muzyczną, koszt wydłużenia okresu występowania, repertuar, rodzaje zabaw itp.)
  • detale – więc wszystkie rzeczy, które będą ważne w tym dniu, a jakie na moment „utonęły” pod mnóstwem innych (profesjonalizm dj’a, m in. savoir-vivre, należyty strój, terminowość)
  • naszkicowanie „Planu B”, a mianowicie dodatkowego planu, jaki w przypadku nierealności wdrożenia początkowego „wejdzie w” jego miejsce

Pozostaje jeszcze pytanie: czy raczyć dj’a alkoholem podczas wesela? Po pierwsze raczenie czy to alkoholem, czy to kawałeczkiem ślubnego tortu właściwie nie musi budzić większych zastrzeżeń. Z przeciwnej strony – nikt nie pragnie mieć na naprawdę istotnym wydarzeniu kogoś odpowiedzialnego za oprawę muzyczną, która siedzi „pod stołem” totalnie zalana… Należałoby wybrać rozwiązanie pośrednie, zatem przekazać jeden osobny stolik dla dj’a z przysłowiową „odrobiną” wybornego trunku. Inaczej cała uroczystość może gwałtownie się zakończyć, natomiast rodzina i przyjaciele będą zawiedzeni i niezwłocznie „zmyją się” do domów.

Jakie niespodzianki może zaproponować dj?

Opcji jest faktycznie dużo. Możemy zaproponować swoje zamysły bądź zdać się całkiem na kreatywność dj’a Atrakcje można posegregować na rozrywki powiązane z „przedbabinami”, zabawy taneczne, fanty itp. Ważne jest, żeby złączyć atrakcje integracyjne (na których zaproszone osoby mają możliwość rozmawiać ze sobą oraz się bawić), klasyczne (baloniki z zadaniami, pociąg lub druga twarz), neutralne (żeby uniknąć nudy na weselu). Wspaniałym pomysłem są też quizy, gdzie do zyskania jest taniec z Panną Młodą albo Panem Młodym. Na mieszanym weselu praktycznie w ogóle nie powinny pojawić się rozrywki o silnym nacechowaniu seksualnym, prostackie bądź znieważające którąś ze stron. Dj może uzbierać zaproszonych do odtańczenia państwowego tańca konkretnego kraju, m in. kazaczoka, mazurka, kaczuchy, poleczki. Zanim powstanie plan gier możemy porozmawiać z rodzicami, dziadkami i pozostałymi gośćmi o obyczajach państwa, z jakiego pochodzą oraz wybrać wraz z nimi te najbardziej adekwatne. Jeśli wynajmiemy dj’a na wesele międzynarodowe, powinniśmy z nim koniecznie zaplanować wszystkie drobiazgi. Powinien scalić rozmaite style muzyki, ażeby każdy z gości posiadał szansę biesiadowania przy ulubionych piosenkach.

O tym trzeba wiedzieć!O tym nie możemy zapomnieć!

W trakcie brytyjskiego wesela rodzina i przyjaciele sami stawiają sobie dowolną ilość alkoholu. Wyłączony od tej zasady jest szampan, za który opłatę reguluje familia Młodej Pary. Owym szampanem wznosi się toast za współmałżonków na początku zawierania sakramentu małżeństwa.

Jeżeli jesteś zainteresowany wynajęciem dj’a na wesele, kliknij w ten link – dj na wesele mieszane

Strona używa cookies
Ok