Sprzątanie Toruń - Sprzątanie mieszkań - Sprzątanie domów - Sprzątanie biur - Sprzątanie Toruń cennik - Firma sprzątająca Toruń

Sprzątanie Toruń - Sprzątanie mieszkań - Sprzątanie domów - Sprzątanie biur - Sprzątanie Toruń cennik - Firma sprzątająca Toruń

Znowu sprzątanie, a Ty nie masz pomysłu jak to wszystko zrobić. Zdarza nam się, że pragniemy odkryć metodę na błyskawiczne porządki. Wróżka tutaj jednak nie pomoże. Trzeba po prostu wziąć się za siebie i zacząć działać. Czyste i ładnie pachnące mieszkanie to radość każdej nowoczesnej mamy. Czasami przyjeżdżając do znajomej zastanawiasz się na pewno: kiedy ona to robi? Dwójka maluchów, gubiący sierść czworonóg, własna firma, fitness i jeszcze wysprzątane mieszkanie. Istnieją dwa rozwiązania – albo Twoja koleżanka lubi spędzać czas na sprzątaniu, albo zna kilka fachowych trików na co tygodniowe utrzymanie czystości w domu. Takie wskazówki mogą być potrzebne każdej z nas, o ile nie zdecydujemy się na skorzystanie z pomocy profesjonalnej firmy sprzątającej. Wszystko zależy od Ciebie. My pragniemy Tobie dziś pokazać, że sprzątanie nie musi być nieprzyjemne. Odkryj kilka fachowych wskazówek i zostań perfekcyjną głową swojego domu.

Sposoby na czystą łazienkę

Sprzątanie toalety to jedna z najcięższych czynności. W zasadzie przez to, że przez wzgląd na wilgoć dużo łatwiej koncentrują się w niej bakterie i szkodliwe grzyby. Jeżeli pragniesz, aby Twoja łazienka była zawsze lśniąca i aromatycznie pachnąca powinieneś zatroszczyć się o prawidłową konfigurację elementów wyposażenia. Usuń wszystkie nieprzydatne rzeczy i ustaw meble w taki sposób by w miarę możliwości, nie zachowywać zaciemnionych zakamarków. Im swobodniejsza ubikacja, tym szybciej ją sprzątniesz. W sumie do umycia ubikacji potrzebujesz 3 płynów – uniwersalnego, roztworu do mycia szyb i płynu do mycia ubikacji. Taki komplet zagwarantuje Ci perfekcyjne rezultaty. Zawsze używaj gumowych rękawiczek, które zabezpieczą Twoje ręce przed szkodliwym działaniem płynów żrących. Sprzątanie łazienki zacznij od wystawienia z niej wszelkich ozdób, pudełek i ogólnie całego drobniejszego wyposażenia. Na początku zamieć kafelki podłogowe, a później spryskaj toaletę płynem. Dalej, spryskaj płynem ogólnym wszystkie akcesoria łazienkowe – od lustra, aż po brodzik prysznicowy i po kolei je obmyj. Nie zapomnij o bateriach przy kranie i wannie. Na końcu umyj porządnie ubikację jak i posadzkę. Czyszczenie łazienki chociaż raz na tydzień, zapewni jej schludny wygląd. Wystarczy wyłącznie 30 minut na tydzień.

Jak wygląda sprzątanie kuchni

Sprzątanie kuchni to inna bajka. Codziennie, na skutek przyrządzania posiłków produkowane w niej różne zanieczyszczenia. Najbardziej uporczywy jest zalegający na płycie kuchenki tłuszcz, który po jednym dniu jest kłopotliwy do wyeliminowania. Aby zapobiec temu problemowi dobrze jest ścierać kuchenkę zaraz po ugotowaniu. Zajmie Ci to 1 minutę, a ocalisz się przed późniejszą bitwą z zaschniętym tłuszczem. Kolejnym, tak naprawdę najmocniejszym siedliskiem bakterii jest gąbka do zmywania naczyń. Zdziwiona? Na takich produktach wyposażenia kuchni, jak myjki do mycia, czy deski do krojenia osadza się 50 razy więcej mikrobów niż na desce klozetowej. Rozmnażanie wirusów umożliwia połączenie wody, temperatury i okruszków pożywienia. Dlatego też, po każdym myciu, powinno się myjkę starannie odsączyć i położyć w przewiewnym miejscu, aby mogła natychmiastowo się wysuszyć. Wymieniaj ją co tydzień, a unikniesz groźnych bakterii w prywatnej kuchni. A co z kamieniem od herbaty na szklankach? Usunięcie ich jest niezwykle szybkie, a pomogą nam w tym ekologiczne elementy, takie jak ocet, czy kwasek cytrynowy. Wystarczy zapełnić szklankę sodą kuchenną wymieszaną z jednym z tych dwóch składników. Kilka minut odczekać i wyczyścić gąbeczką. Efekt gwarantowany. Co ponadto jesteśmy zobowiązani umyć w kuchni? Oczywiście lodówkę. W końcu chowamy w niej produkty, które później zjadamy. W lodówce znacząca jest organizacja przestrzeni. Nie kupuj za dużo na jeden raz. Naładowana lodówka sprawi, że żywność dużo łatwiej się zepsuje. Na górnej półce ułóż artykuły z najdłuższą datą przydatności do spożycia, oraz gotowe wypieki. Na środkowych półkach musi znaleźć się jedzenie do odgrzania (np wczorajszy obiad), a także szynki i nabiał. Najniższa półka jest najchłodniejsza, z tego względu tu dobrze jest zrobić miejsce dla świeżego mięsa, oraz już obranych owoców i warzyw. W dolnej szufladzie możemy ulokować surowe warzywa i owoce, a na skrzydle lodówki takie wyroby jak ketchupy, jaja i masło.

Zastanów się nad wynajęciem firmy sprzątającej

Usługi firm sprzątających kierowane są nie tylko do pań, które nie chcą czyścić mieszkania, bądź nie posiadają wystarczającej ilości czasu. Skorzystanie z pomocy fachowej sprzątaczki domowej na pewien odcinek czasu, ułatwi Ci zapoznanie się z fundamentalnymi wskazówkami sprzątania. Później będziesz mogła je wykorzystać. własnoręcznie. W dzisiejszych czasach firmy sprzątające zapewniają nam wszechstronne usługi porządkowe w stosunkowo adekwatnej cenie. Zajmują się nie tylko myciem okien i wycieraniem kurzu. Dostarczają także usługi takie jak pranie, prasowanie, bądź czyszczenie mieszkania po imprezach, co jest zmorą wielu z nas. Cena jednorazowego sprzątania budynku to wydatek rzędu 100 złotych. Chyba warto więc, pomyśleć nad wynajęciem rzetelnej firmy sprzątającej?

Jak już sami wiecie sprzątanie wcale nie jest kłopotliwym obowiązkiem. A zaufajcie nam, w czystym i pachnącym mieszkania poczujecie się o niebo lepiej. W nagrodę za zrobione porządki możecie kupić bilet do kina, czy pozwolić sobie elegancką bieliznę, co będzie doskonałą motywacją na kolejny raz. Zafundujcie sobie także przyjemne zapachy w postaci dyfuzora, lub olejku, a ekspresowo pokochacie domowe sprzątanie.

Każda z Was ma możliwość zostać perfekcyjną gospodynią domu. Jeśli jednak nie macie wystarczającej ilości wolnego czasu, skorzystajcie z pomocy profesjonalnej firmy sprzątającej. Oto jedna z nich: Firma sprzątająca Toruń

Strona używa cookies
Ok