Depilacja laserowa - Depilacja laserem - Epilacja - Trwałe usuwanie owłosienia - Endomed Toruń

Depilacja laserowa - Depilacja laserem - Epilacja - Trwałe usuwanie owłosienia - Endomed Toruń

Moje Drogie, wiem, że każda z Was marzy o ładnym i zadbanym ciele. Oglądając gazety widzimy ładnie opalone modelki, o talii osy i czarującym uśmiechu. Nie myślcie jednak, że pozujące do zdjęć dziewczyny wyglądają tak każdego dnia. Ich wyglądu zawsze dogląda zespół osób retuszujących ich mankamenty. W dobie komputerów nie można obejść się także bez cyfrowych przeróbek fotografii, zatem często to co wprawia nas w kompleksy, jest po prostu nie rzeczywiste.

Aby poczuć się komfortowo we własnym ciele powinnyście zacząć od drobnych zmian w swoim życiu. Racjonalne odżywianie i codzienny ruch (a nie wysiłek!), to zasadnicze kroki które zaprowadzą Ciebie do upragnionej utraty kilogramów. Dobrze, że dostępne są zabiegi,które nieco upraszczają nam osiągnięcie efektów które obserwujemy w kobiecych czasopismach. Jednym z takich zabiegów jest depilacja laserowa, której celem jest usunięcie obfitego owłosienia. Jeśli jesteście zainteresowane tym naprawdę nieskomplikowanym zabiegiem, poniżej uzyskacie odpowiedzi na pytania dotyczące trwałej depilacji.

Czy depilacja laserowa boli?

Wcale nie, depilacja laserowa jest zabiegiem w 100% bezbolesnym. Jeśli w czasie trwania depilacji odczuwałaś dyskomfort, oznacza to, że personel źle ustawił parametry lasera, lub kosmetyczki wykonujące zabieg nie były właściwie wyszkolone. Laser używany w fotoepilacji musi być odpowiednio skonfigurowany pod względem odcienia skóry i zawartości melaniny. W końcu każda z nas zasługuje na wyjątkowe usługi.

Jak przeprowadza się zabieg depilacji laserem?

Depilacja laserem, a tak naprawdę epilacja laserowa to zabieg który polega na uszkodzeniu macierzy włosa. Promień lasera wnika w głąb włosów przy udziale pigmentu, czyli melaniny. W taki sposób włos traci komórki odżywcze, przez co nie regeneruje się, co w efekcie prowadzi do jego całościowej utraty. I to raz na zawsze.

Dlaczego zabieg depilacji podzielony jest na kilka sesji?

Pełna utrata owłosienia następuje dopiero po kilku wizytach. Standardowo wykonuje się 5 występujących po sobie zabiegów. Jest to wynik cyklu wzrostu pojedynczego włosa. Cykl wzrostu włosa składa się z 3 etapów – wzrostu (anagen), przejścia (katagen) i spoczynku (telogen). Najskuteczniej depiluje się włosy podczas 1 fazy, dlatego też następne zabiegi powtarza się w odstępie 4 tygodni, kiedy część włosów znajdzie się w 1 fazie.

Przeciwwskazania do zabiegu depilacji laserowej

Z zabiegu epilacji laserem nie mogą korzystać kobiety w ciąży i osoby, które chorują na te choroby: bielactwo, łuszczyca, opryszczka, cukrzyca, zakrzepica i owrzodzenie żylakowate. Przed zabiegiem należy zaprzestać opalania w solarium (na 5 tygodni przed) i korzystania środków samoopalających (na 2 tygodnie przed). Niewskazane jest także używanie maści z retinolem, zażywanie antybiotyków, picie herbat ziołowych (szczególnie dziurawca i nagietka) i spożywanie napojów o właściwościach wyszczuplających. Należy również dodać, że na wiązkę laserową nie zareagują włosy pozbawione melaniny, o jasnym odcieniu i siwe, dlatego osobom o takim kolorze włosów nie poleca się stosowania depilacji laserem.

Przed zabiegiem, czyli przygotuj się do depilacji laserem

Oczywiście w dobrych gabinetach medycyny estetycznej pracownicy doradzą Ci co do konkretnych metod, jednak zawsze warto jest przyswoić wiedzę na temat planowanego zabiegu trochę wcześniej. Przed zabiegiem należy dobrze umyć swoje ciało. Po umyciu się nie używaj żadnych preparatów i balsamów pielęgnacyjnych. Skóra nie powinna być niczym natłuszczona, gdyż może to zminimalizować efekty depilacji. Pamiętaj o rezygnacji z wszelkich środków i napojów które zawierają związki światłoczułe (retinol, witamina C, dziurawiec i nagietek). Dzięki podporządkowaniu się tym podstawowym zasadom, bardzo szybko osiągniesz wymarzone efekty.

Depilacja laserowa w samych superlatywach

Depilacja laserowa gwarantuje kompletne usunięcie owłosienia. Oznacza to, że po przeprowadzeniu całej serii zabiegów na właściwej partii ciała nie znajdziemy ani jednego włoska. Depilacja laserem jest , co dla wielu bardzo ważne, bezbolesna i nie generuje żadnych efektów ubocznych. Pozwala osiągnąć upragniony efekt bez zaczerwienienia skóry, nawet w najbardziej wrażliwych miejscach (np.: bikini czy pachy).

Zabiegi upiększające, takie jak depilacja laserowa nie tylko odświeżają kondycję naszej skóry, ale zapewniają nam pozytywne samopoczucie. Laserowe usuwanie owłosienia to także spora oszczędność czasu, gdyż już nigdy więcej nie będziecie zmuszone sięgać po maszynkę do golenia. W poszukiwaniach idealnego gabinetu kosmetycznego, zwróćcie swoją uwagę na Endomed, oferujący profesjonalną metodę depilacji laserowej. Firma korzysta z lasera medycznego Palomar Vectus, który gwarantuje doskonałe rezultaty nawet po 3 zabiegach. Dokładne informacje o zabiegach trwałego usuwania owłosienia znajdziecie na tej stronie: depilacja laserowa.

Strona używa cookies
Ok