Profesjonalna odbudowa włosów

Salon fryzjerski rekonstrukcja włosów prostowanie keratynowe salon w Toruniu

Salon fryzjerski rekonstrukcja włosów prostowanie keratynowe salon w Toruniu

Wysłuchajmy próśb naszych włosów

Krótkie, półdługie, długie, kręcone, „jak spod igły”, jasne, brązowe, czarne… tyle ile rodzajów włosów, tyle środków na ich dobrą pielęgnację. Mamy możliwość przeprowadzić odnowę w domowym zaciszu albo udać się do salonu. Jeżeli marzymy o atrakcyjnych, promiennych, gęstych, zdrowych włosach, powinnyśmy raczej wybrać się do profesjonalnego salonu fryzjerskiego. Dlaczego? Tylko w trakcie konsultacji z profesjonalistą dowiemy się jakiego tak naprawdę typu są nasze włosy, czego wymagają i jaki zabieg byłby dla nich najwartościowszy. Częste oczyszczanie szamponem oraz kładzenie odżywki często nie gwarantuje wymarzonych efektów. Taka sytuacja ma miejsce, albowiem przy ich wyborze kierujemy się przede wszystkim pozycją i uznaniem firmy, modą m. in. na olejki do włosów, a nie prawdziwymi „prośbami” naszych włosów. Profesjonalista zaś zaobserwuje od razu to, czego my przez dłuższy czas nie zaobserwowałyśmy.

Dlaczego moje włosy są takie zniszczone?

Do najcharakterystyczniejszych czynników uszkadzających budowę włosa przynależą: szkodliwa dieta, czynniki atmosferyczne, zniszczenia mechaniczne (m. in. przy czesaniu), zła pielęgnacja oraz niewprawna stylizacja (np. prostownicą do włosów). Pochłanianie pokaźnej ilości słodyczy, precli, chrupków ziemniaczanych i innych tłustych przekąsek, brak zapewnienia organizmowi potrzebnych mikro- oraz makroelementów prowadzi do poważnego osłabienia włosa od samej jego cebulki. Nie otrzymuje ona tych komponentów, które powinna, stąd niezakłócony rozwój oraz mocna budowa są trudne do osiągnięcia. Środki pielęgnacyjne często odwadniają włosy, sprawiają, że są ciężkie i podrażniają skórę na głowie, w obszarze szyi i twarzy. Jeżeli zdecydowałyśmy się na domowe metody, pamiętajmy o korzystaniu tylko ekologicznych specyfików, które nie posiadają w swoim składzie parabenów, silikonów bądź konserwantów, przykładowo olejów (kokosowy, oliwa z oliwek, arganowy, rycynowy), siemienia lnianego, nafty drogeryjnej lub wywarów ziołowych (z liści brzozy, pokrzywy).

Zniszczone włosy? Fryzjer znajdzie na to sposób!

Rekonstrukcja włosów u fryzjera daje natychmiastowe rezultaty. By się one utrzymały powinnyśmy poza tym odbudowywać je w domu środkami z salonu. Na taki plan wpadli Izabela i Marcin Górny wdrażając nowoczesne kompleksy odbudowy włosów powiązane z terapią domową: Olaplex, TrueKeratin oraz ColorHlex.

System Olaplex

Olaplex składa się z następujących elementów:

  • Olaplex Bond Multiplier – dołącza się go do wybranego produktu koloryzującego. Odnawia uszkodzone lub zerwane mostki dwusiarczkowe włosów. Ochrania je przed dalszymi zniszczeniami.
  • Olaplex Bond Perfector No.2 – umacnia wiązania siarczkowe, wzmaga działanie Multipliera. Dzięki niemu zintegrowane zostają pozostałe mostki dwusiarczkowe przed zabiegiem chemicznym oraz po nim.
  • Olaplex No. 3 Hair Perfector – jest środkiem do korzystania w domu oraz umożliwia regenerację włosów, zachowanie ich w doskonałym stanie między zabiegami, jak również utrzymuje umacnianie wiązań siarczkowych.

Kuracja ColorpHlex

Tymczasem system ColorpHlex ochrania strukturę włosów, powoduje, że są silniejsze w czasie zabiegów chemicznych (przede wszystkim koloryzacji). Włosy uszkodzone, pokruszone zostają łatwo zregenerowane od wewnątrz. W tej opatentowanej recepturze wykorzystano cząstkę białka roślinnego ColorStrong Complex, która w mgnieniu oka dociera do środka włosa oraz przyspiesza efekty koloryzowania albo rozświetlania. Czesanie staje się swobodniejsze, włosy świetliste oraz jedwabiste w dotyku. Do stosowania w domu poświęcony został ColorpHlex Home Care Kit – po ColorpHlex Step 1 i Step 2 w salonie fryzjerskim w Toruniu. W skład terapii ColorpHlex Home Care Kit wchodzi szampon, odżywka i Leave in spray (zawierają ekstrakt ze słonecznika).

System TrueKeratin

Terapia TrueKeratin jest tymczasem wyjątkowym sposobem nie tylko na odżywienie włosów, lecz również ich prawdziwe wyprostowanie. System opiera się na oryginalnej recepturze keratynowej bez pomocniczych preparatów chemicznych. Mogą z niego śmiało skorzystać posiadaczki loczków, fali oraz włosów bardzo zmęczonych chemią. Keratyna dociera głęboko do środka włosów oraz zapewnia im połysk, zdrowie oraz niezwykłą aksamitność. W przeciwieństwie do rozmaitych terapii, TrueKeratin jest odpowiednia do włosów, które wcześniej były koloryzowane, prostowane bądź poddawane innym zabiegom. Włosy cały czas są sprężyste, bujne, lekkie nawet powyżej czterech miesięcy. W dowolnej chwili można jednak zmyć tę terapię.

Jakich rezultatów można się spodziewać?

Wszystko zależy od tego, w jakim stanie są faktycznie nasze włosy. Na imponujące rezultaty możemy liczyć wtedy, kiedy są naprawdę mocno zniszczone bądź połamane. Warto w domowym zaciszu korzystać z łagodnych szamponów, żeby za szybko nie zmyły się drogocenne substancje. Należy unikać tych, które zawierają SLS/SLES. Należałoby wspomnieć, że to właśnie fryzjer powinien wyszukać nam optymalną terapię, np. ultradźwiękową, z wykorzystaniem podczerwieni bądź saunę. Włosy po kuracji powinny być intensywnie nawilżone, gładkie, miękkie, świetliste, wyraźnie układające się oraz „sypkie” (a nie „sklejone”).

Szczegółowa oferta salonu fryzjerskiego Górny Hair Studio znajduje się pod tym linkiem – Rekonstrukcja włosów

Strona używa cookies
Ok