Fantazje o nowym samochodzie mogą stać się rzeczywistością. W końcu auto nie jest współcześnie luksusowym nabytkiem, na który stać tylko nielicznych. Ceny aut wciąż lecą w dół, a producenci oferują co raz to korzystniejsze rabaty, z których trudno nie skorzystać. Rozumiemy to wrażenie, gdy zerka się na reklamę najnowszego modelu pojazdu i myśli się – w tym aucie czułbym się rewelacyjnie.

Kupno nowego auta wiąże się jednak z pewnymi czynnościami. Niezależnie od tego czy wolisz nabyć pojazd w autoryzowanym salonie, czy w skupie aut, powinieneś pamiętać o kilku ważnych czynnościach. Istnieje wiele sytuacji w których rzekomo bezwypadkowy pojazd okazał się być mocno naruszony, a życzliwy dealer sprzedawał auta z kradzieży. Zależy nam na tym, ażebyś nie został w żaden sposób pokrzywdzony, więc właśnie opisujemy krok po kroku, co musisz zrobić, aby kupić solidne auto bez żadnych problemów. Sami prowadzimy cenioną w Polsce moto giełdę i zależy nam na tym, aby nasi Klienci byli prawidłowo poinformowani w materii wyboru nowego samochodu.

Najpierw wybierz model samochodu

Przed zakupem pojazdu, zawsze radzimy naszym Klientom, aby dobrze zastanowili się nad jego charakterem i sposobem użycia. Wielokrotnie okazuje się, że model który akurat nam się podoba będzie dla nas kompletnie niepraktyczny. Jeżeli często jeździsz w centrum znajdź samochód niewielki i zwinny, o nie dużym, oszczędnym napędzie. Możemy Tobie zarekomendować takie modele jak Opel Adam Ford Ka,|Focus, czy niezwykle popularny współcześnie Volkswagen Golf z gustowną linią. Z drugiej strony jeżeli poszukujesz samochodu na rodzinne wycieczki, w tym wypadku najważniejsze będzie bezpieczeństwo. Zastanów się nad takimi samochodami jak Opel Vectra Combi, Renault Scenic, czy bardziej prestiżowy model Honda CR-V z wyposażeniem typu off road.

Salon samochodowy czy skup aut?

W tej kwestii wszystko zależne jest od tego, czy masz w planach zakupić nowe, nieużywane auto, czy chcesz oszczędzić pieniądze i kupić przejęty po kimś pojazd w skupie aut. Atutem zakupienia pojazdu w licencjonowanym salonie sprzedaży jest zapewne gwarancja serwisu i pewność, że konkretny pojazd nie nie jest sklejony z dwóch innych. A co z wadami? Z całą pewnością może Was zaskoczyć cena nowego auta, za który zapłacicie nawet do trzech razy więcej, porównując do auta z komisu. Przejdźmy obecnie do analizy nabycia pojazdu w skupie aut. Dobrze jest podkreślić, ze całokształt zależy od uczciwości i doświadczenia sprzedawcy. Raczej powinniśmy wybierać firmy, o których słyszeliśmy pozytywne opinie. Zawsze możesz sprawdzić w internecie, co mówi się o konkretnym sprzedawcy. Jakie są plusy nabycia auta na moto giełdzie? Zdecydowanie cena, znacznie mniejsza niż stawka w sklepie. Mankamenty są równie zrozumiałe – brak gwarancji, czy określone auto ma jakiekolwiek usterki. Jednakże możemy to szybko skontrolować, prosząc sprzedającego o przejażdżkę do pobliskiej stacji kontroli pojazdów.

Twoje obowiązki przy kupnie nowego samochodu

Na samym starcie dobrze jest skontrolować znaleziony pojazd – nie tylko pod kątem potencjalnych uszkodzeń, ale także pod względem historii rejestracji. Wybierz się z sprzedającym do pobliskiej stacji kontroli pojazdów, gdzie mechanik precyzyjnie sprawdzi samochód. Jeśli było ono choć raz uderzone, lub w dowolny sposób przekształcane, specjalista zapewne Ci o tym powie. Kolejno pojedź na komisariat Policji, gdzie zdobędziesz wiedzę o tym, czy pojazd jest kradziony.

Znalazłeś już upragniony samochód. Teraz czas na formalności, które przy dobrej organizacji nie muszą być wielce utrudnione. Po pierwsze podpisz umowę, lub weź fakturę od osoby sprzedającej. Taki papier potwierdza własność konkretnego pojazdu. Na jego bazie opłaca się w ciągu 14 dni opłatę PCC w urzędzie skarbowym, która stanowi 2% od sumy sprzedaży samochodu. Kolejnym etapem jest wykupienie obowiązkowego ubezpieczenia OC. Dzięki wygodnym porównywarkom firm ubezpieczeniowych zanalizujesz która stawka będzie dla Ciebie najkorzystniejsza. Kolejny krok to wpisanie do rejestru pojazdu w właściwej jednostce urzędniczej. Do otrzymania nowego dowodu rejestracyjnego musisz posiadać bieżące ubezpieczenie OC i dokument potwierdzający przegląd techniczny samochodu. Możesz się cieszyć swoim samochodem. Prawda, ze proste?

Zakup własnego auta to prezent, na który każdego z nas stać. Nic nie smakuje lepiej niż pierwsza podróż nowym samochodem. Zanim kupisz wymarzony samochód pamiętaj o przekazanych przez nas wskazówkach i nie popełniaj błędów które mogą Cię drogo kosztować. Jeśli posiadasz pewne obiekcje, za każdym razem masz możliwość skontrolować konkretne auto u specjalisty, by nie kupić złomu, który po kilku dniach będzie do wyrzucenia. W naszym skupie aut bardzo często Klienci opowiadali nam wręcz niestworzone relacje, jak zbywcy zwodzili nieświadomych Klientów. Stąd też zwracamy szczególną uwagę na doskonałą jakość sprzedawanych u nas pojazdów. Możesz mieć gwarancję, ze każde proponowane auto było wcześniej dokładnie zbadane. Przyjedź do naszej placówki i wyjedź swoim wyśnionym autem. Ofertę odkryjesz na stronie www: Skup samochodów

Strona używa cookies
Ok