Kurs jazdy defensywnej dla Ciebie

kurs jazdy defensywnej

Czujne obserwowanie drogi, respektowanie przepisów ruchu drogowego, rozwaga przy wykonywaniu manewrów drogowych i planowanie działań jazdy to dobry przepis na zostanie bezpiecznym i dynamicznym kierowcą. Są to także elementy jazdy defensywnej, czyli stylu jazdy, który poprzez przewidywanie zagrożeń ma wpływ na wzrost bezpieczeństwa kierowcy i innych użytkowników ruchu drogowego. Jazda defensywna to głównie intuicyjne unikanie raptownych manewrów i agresywnego postępowania na drodze. To także optymalne wykorzystanie mechanizmów samochodu i odpowiednie wczesne informowanie innych o swoich zamiarach. Inaczej mówiąc, jazda defensywna to inteligentna i kulturalna technika jazdy, która jest powoli stosowany przez kierowców w Polsce. Do dzisiaj mogliśmy jedynie słyszeć o regułach jazdy defensywnej. Jednak nasza szkoła jazdy chcąc spełniać oczekiwania naszych Klientów od kilku lat organizuje kursy jazdy defensywnej w Toruniu. Długoletnie doświadczenie i wyspecjalizowana kadra to nasze najcenniejsze walory. Kurs jazdy defensywnej, organizowany przez nas, to idealna okazja na zwiększenie swoich kwalifikacji na drodze. Odkryj czym jest kurs jazdy defensywnej i zyskaj więcej niż myślisz.

Na czym polega kurs jazdy defensywnej?

Kurs jazdy defensywnej złożony jest z 3 części. Pierwsza część szkolenia polega na audycie bezpieczeństwa, w trakcie którego instruktor ocenia sposób jazdy osoby prowadzącej samochód. Za pomocą specjalnego systemu telemetrycznego obliczane są wszystkie czynności kierowcy, jak i dane pokonywanej trasy, takie jak średnia prędkość, średnie spalanie i obciążenie silnika. Podczas jazdy instruktor korzysta z zróżnicowanego scenariusza, by jak najbardziej precyzyjnie ocenić zachowanie kierowcy w danej sytuacji na drodze. Po zakończeniu etapu praktycznego, instruktor wystawia ocenę stylu jazdy. Dalej rozpoczyna się kolejna faza szkolenia – ćwiczenia teoretyczne, w trakcie których opisywane są szczegółowo takie zagadnienia jak czynności przed rozpoczęciem jazdy, styl kierowania pojazdem, prawo ruchu drogowego, przewidywanie zachowań w ruchu drogowym, psychologiczne aspekty ruchu drogowego, jazda ekonomiczna, przyczyny i skutki wypadków, a także podstawy pierwszej pomocy przedmedycznej. Po zakończeniu teorii, kursanci ponownie biorą udział w zajęciach praktycznych z instruktorem. Tym razem mając na uwadze wskazówki instruktora, starają się wdrożyć poznane na zajęciach zasady jazdy defensywnej. Instruktor koryguje złe nawyki i pomaga skuteczniej wykorzystać elementy jazdy defensywnej.

Jakie są podstawowe zasady jazdy defensywnej?

Idea jazdy defensywnej to połączenie pragmatyzmu, koncentracji i bystrej reakcji na bodźce. najbardziej istotnym założeniem idei jazdy defensywnej jest odpowiednie dopasowanie prędkości pojazdu do warunków na drodze i optymalne reagowanie na czynniki zewnętrzne. Kierowca defensywny umiejętnie rozpoznaje wszelkie granice i jest świadomy niebezpieczeństw na drodze. Osiągnięcie tych umiejętności jest możliwe poprzez wdrażanie zasad jazdy defensywnej na co dzień. Na początku należy dobrze przygotować nasz samochód do jazdy. Kontrolujemy ilość płynów, ciśnienie opon i wszystkie światła w samochodzie. pamiętamy o komfortowej pozycji na siedzeniu i przystępujemy do ustawienia lusterek, siedzenia oraz kierownicy. Prowadząc samochód dokładnie obserwujemy drogę i pobocze. Wtedy zwiększamy swoje szanse na szybsze dostrzeżenie potencjalnego zagrożenia. Nie przekraczamy zasad ruchu drogowego, dopasowując szybkość do warunków atmosferycznych. Zawsze patrzymy na znaki drogowe. Analizujemy zachowania innych uczestników ruchu drogowego, a sami staramy się sygnalizować swoje manewry odpowiednio wcześnie. Twój komfort jest najważniejszy -nie ustawiaj zbyt wysokiej temperatury w wnętrzu samochodu, a gdy poczujesz zmęczenie, zatrzymaj się, skorzystaj z świeżego powietrza lub spróbuj się zdrzemnąć. Te kilka zasad, z pozoru błahych, często mogą uratować ludzkie życie, dlatego też warto wprowadzać je w życie jak najczęściej.

Zalety szkolenia jazdy defensywnej

Zalety szkolenia jazdy defensywnej są niezliczone. Dzięki niemu jesteśmy w stanie lepiej zrozumieć materię ruchu drogowego. Opracowanie strategii jazdy samochodem nie będzie stanowiło dla nas żadnego problemu. Kurs jazdy defensywnej zmniejsza występowanie ryzyka drogowego i ogranicza poziom stresu związanego z prowadzeniem pojazdów mechanicznych. Dodatkowo umiejętność jazdy defensywnej ma wpływ na redukcję kosztów użytkowania samochodu. Po ukończeniu szkolenia jesteśmy bardziej świadomi niebezpieczeństw, bardziej pewni siebie za kierownicą i mocniej skupieni na jeździe. Kurs jazdy defensywnej z całą pewnością buduje wyobraźnię kierowców i kształtuje pozytywne postawy na drodze. Dodatkowym atutem szkolenia jest jego przystępna cena.

W kursie jazdy defensywnej może wziąć udział każdy. Niezależnie od wieku i umiejętności nauczymy Cię jeździć bezpieczniej. Oferujemy kursy jazdy defensywnej w bardzo korzystnej cenie. Nasz ośrodek nauki jazdy specjalizuje się w organizacji specjalistycznych kursów doskonalenia techniki jazdy. Już wielu Klientów zakończyło u nas swoją przygodę z bezpieczną jazdą. Teraz Ty możesz dołączyć do zadowolonego grona naszych kursantów. ODTJ w Toruniu może poszczycić się wysoką skutecznością nauczania. Korzystamy z nowoczesnych technologii, przez które nasi Klienci szybko przyswajają wiedzę. Na terenie naszego ośrodka znajduje się także specjalnie przygotowany plac manewrowy i płyta poślizgowa. Dla nas nauka jazdy to pasja, dlatego też organizując kursy jazdy defensywnej w pełni poświęcamy się naszym Klientom.

Poznaj naszą ofertę i zapisz się na kurs jazdy defensywnej już dziś!

Strona używa cookies
Ok