Jako kierowca zastanawiasz się na pewno jak udoskonalić swoje umiejętności za kierownicą. Oczywiście najważniejsza jest praktyka. Bez poznania określonych zachowań w ruchu ulicznym niemożliwe jest sprawne i odpowiedzialne kierowanie pojazdem. Prawdziwa sztuka jazdy zaczyna się wtedy, kiedy stajesz się świadomy ryzyka i umiesz kierować nie tylko samochodem, a także swoją wyobraźnią. Doskonale wiemy, że nie zawsze będziesz w stanie zapoznać się z odrębnymi sytuacjami w trasie. I właśnie dlatego, jako doświadczony ośrodek udoskonalania techniki jazdy, opracowaliśmy dla Ciebie kurs jazdy defensywnej, którego priorytetem jest wytwarzanie stosownych zachowań w przeróżnych sytuacjach drogowych. Startując od trudnych warunków atmosferycznych, przebrniesz z z naszą drużyną przez każdą, najmniej spodziewaną sytuację na drodze i spostrzeżesz jak wygląda energiczna i bezpieczna jazda autem.

Do kogo skierowany jest kurs jazdy defensywnej

Szkolenie jazdy defensywnej przeznaczone jest dla młodych kierowców, jak i dla tych ludzi, którzy zajmują się zawodowym prowadzeniem pojazdów od wielu lat. W początkowym kryterium celem szkolenia, jest wygenerowanie u kierowców stosownych reakcji wobec ryzyka, które czyhają na nich w ruchu ulicznym. Dodatkowo priorytetem szkolenia jest zdobycie umiejętności w zakresie ekonomicznej obsługi samochodów, która wpływa na maksymalizację jakości jazdy i na bezpieczeństwo każdego z uczestników ruchu drogowego, jak i na podniesienie użytkowości naszego samochodu.

Założenia kursy jazdy defensywnej

Defensywna technika prowadzenia samochodu oparta jest na kilku zasadach. Głównie łączy się ona z właściwym przygotowaniem pojazdu przed jego wykorzystywaniem, a także z zagwarantowaniem sobie komfortu prowadzenia. W trakcie kursu pokażemy Wam konieczne czynności dotyczące obsługi auta. Zademonstrujemy jak sprawdzać stan płynów samochodowych, ciśnienie opon samochodowych i jak przystosować wysokość fotela do Waszych wymiarów, aby polepszyć widzialność drogi. Jazda defensywna to także sprawność dostosowania prędkości i charakteru jazdy do danych realiów atmosferycznych i stanu powierzchni jezdni. Przybliżymy Wam jak używać innowacyjne metody hamowania i jak przejeżdżać zakręt, bez utraty przyczepności. Dodatkowo nauczymy Państwa rozszyfrowywania postępowania pozostałych uczestników ruchu, w taki sposób aby jak najprędzej reagować na ryzyko. Szczególnie ważnym fragmentem kursu jest wyćwiczenie stosownych reakcji psychologicznych przed, oraz po wypadku. Zademonstrujemy Wam jak walczyć z stresem i jak przekonywać innych uczestników ruchu do skutecznych zachowań na drodze.

Etapy szkolenia

Każde szkolenie jazdy defensywnej złożone jest z z trzech poziomów. Na samym wstępie każdy kierowca będzie uczestniczył w ćwiczeniach praktycznych z zastosowaniem symulatora samochodu osobowego, pojazdu ciężarowego, jak i autokaru, zależnie od rodzaju szkolenia. Kierującemu samochód będzie towarzyszył wyspecjalizowany trener, który na tym stopniu zajmuje się tylko analizą trybu jazdy i obserwacją reakcji na czynniki zewnętrzne. Podczas prowadzenia samochodu, kursant będzie miał okazję zweryfikowania swoich kompetencji w warunkach szczególnych. Program lekcji zakłada odtwarzanie rozmaitych, ciężkich do przewidzenia zdarzeń ulicznych takich jak śliska powierzchnia, boczny wiatr, ograniczenie warunków widoczności przez mgłę i mocne światło, niestabilny towar, wtargnięcie pieszego na drogę, jak i wiele innych okoliczności.

Pozostałym odcinkiem kursu są lekcje teoretyczne podczas których uczniowie zapoznają się z obserwacją charakteru jazdy i z najczęściej popełnianymi błędami, które mogą wywołać wypadek. w trasie. W trakcie lekcji zostaną im wytłumaczone zasady bezpiecznego kierowania autem po drodze i wytyczne pierwszej pomocy w chwilach wymagających interwencji medycznej. Uczestnicy kursu będą mogli zrozumieć techniczne predyspozycje użytkowania własnego samochodu, by podnieść bezpieczeństwo jazdy, a także zostaną im pokazane przypadki różnych wydarzeń ulicznych, wraz z szczegółowym opracowaniem czynników. Dodatkowo instruktorzy zademonstrują jak zasady jazdy defensywnej oddziałują na ograniczenie ryzyka kolizji w ruchu ulicznym.

Końcowa faza, praktyczna, polega na powtórnym prowadzeniu samochodu w symulatorze. Tym razem jednak trener czynnie uczęszcza w lekcji i podpowiada studentowi jak wdrożyć elementy jazdy defensywnej podczas normalnej eksploatacji samochodu. Na konkretnych przykładach zademonstruje, jak powinna budować się reakcja prowadzącego na konkretne zdarzenie.

Ukształtowanie intuicyjnego prognozowania ryzyka na drodze może przyczynić się do minimalizacji incydentów i kolizji, na które szczególnie narażone są osoby, które wykonują pracę jako zawodowi kierowcy i muszą umieć radzić sobie z uciążliwymi czynnikami w ruchu ulicznym. W organizowanym przez nas kursie mogą uczestniczyć osoby prywatne, jak i pracownicy wyznaczeni przez konkretną firmę transportową w celu polepszenia sprawności prowadzenia samochodu. Szkolenie jazdy defensywnej ma wpływ na poprawę techniki jazdy i nasilenie się stopnia bezpieczeństwa uczestników ruchu ulicznego, jak i transportowanego ładunku. Prowadzący po skończonym szkoleniu będą mili możliwość precyzyjniej unikać niebezpieczeństw drogowych i dokładniej zwalczać uczucia w sytuacjach ekstremalnych.

Zapraszamy na kurs jazdy defensywnej, planowany w naszym instytucie treningowym. Zapewniamy darmowe podręczniki i sprawdzoną kadrę nauczycieli. Naszą specjalnością są profesjonalne szkolenia, które podwyższają bezpieczeństwo kierowców. ODTJ

Strona używa cookies
Ok